Ułatwienia dostępu

^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.

"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO" - PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 pod kierunkiem nauczycieli przygotowała spektakl patriotyczny pod nazwą ,,Witaj, majowa jutrzenko’’. Przedstawienie zostało wystawione w dniu 3 maja o godz. 15 w Muzeum Historycznym Skierniewic oraz 4 maja w kinoteatrze ,,Polonez’’. Gościem specjalnym w dniu 4 maja był pan wiceprezydent Jarosław Chęcielewski.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

We wtorek 3 marca odbyła się akademia szkolna z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole już od kilku lat zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w obchody tego wydarzenia, któremu w tym roku przyświecało hasło „Działajmy razem!”.  Celem akademii było zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online oraz promowanie pozytywnych zastosowań Internetu .

Nasi szkolni aktorzy w rzeczowy ale zarazem bardzo zabawny sposób przedstawili publiczności zalety Internetu oraz zaprosili na swoją współczesną wersję bajki o Kopciuszku, której morał warto zapamiętać, a następnie wcielić w życie: Prawdziwy przyjaciel pamięta o drugim człowieku i umie go dostrzec w rzeczywistym świecie. Internet jest potężnym medium, które można wykorzystać w służbie człowiekowi i zdobywaniu ciekawych informacji, ale najważniejsze to „mieć serce i patrzeć sercem” na drugą osobę, a nie tylko na siebie.

W przygotowaniu akademii wzięło udział ponad 20 uczniów , a nad sprawnym przebiegiem prac czuwały panie Olga Łopatka i Karolina Seliga-Sydor.

100 ROCZNICA POWSTANIA TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

12.12.2019 w Polonezie odbyła się uroczysta gala upamiętniająca setną rocznicę powstania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Dyrekcja i Rada Pedagogiczna ZSSO została uhonorowana statuetką „Przyjaciel Dziecka”.My również tam byliśmy i włączyliśmy się w  część artystyczną. Dwudziestu czterech uczniów naszej szkoły prawie dwa miesiące przygotowywało się do tego wydarzenia uczestnicząc w zajęciach artystycznych świetlicy TPD prowadzonych przez p. Annę Miklaszewską. Byli to: Szymon Pawłowski IIIb, Małgorzata Kalisiak Vb, Szymon Łojszczyk Vd, Amelia Gawinowska VIb, Zofia Korzeniowska, Antonina Wach VIc, Agata Galińska, Paulina Sozoniuk, Inez Olczyk, Maja Kwapiś, Weronika Pawlak VId, Lena Górnicka VIIa, Luiza Pawłowska, Patrycja Kalczyńska, Patrycja Pakuła, Karolina Mirowska, Ignacy Andrzejczak, Mikołaj Zawadzki VIIb, Klaudia Łojszczyk VIId, Wiktoria Podladowska, Julian Jackowski, Jakub Magdziarz, Jan Sulikowski, Marcel Wasilewski VIIIb. Efekt? Widoczny na zdjęciach :)

Tekst/foto Anna Miklaszewska

 


       logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                      logo bip


 

       

Copyright © 2024. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.