^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA OD SAMORZĄDU SZKOLNEGO

mikolaj6 grudnia 2019 r. przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z opiekunami wybrali się z samodzielnie wykonanymi słodkimi upominkami i światecznymi życzeniami do Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Kuratorium Oświaty i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Odwiedziliśmy również naszego księdza Proboszcza Grzegorza Gołąba. Byliśmy bardzo ciepło przyjmowani i cieszyliśmy się, że możemy w taki sposób okazywać naszą radość ze zbliżających się ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA..

Opiekunowie Samorządu: Iwona Galińska, Lucja Skarzyńska, Olga Łopatka, Magdalena Cendrowicz

DZIEŃ PATRONA NASZEJ SZKOŁY

 Patron naszej szkoły Jan Paweł II 22 października obchodziliśmy rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Jak każdego roku, już po raz jedenasty, spotkaliśmy się na uroczystej akademii, aby wspominać postać tego wielkiego Polaka, papieża, naszego patrona. Uczniowie klas starszych przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II, wcielili się w postaci znajomych i przyjaciół, aby przytoczyć świadectwa o Karolu Wojtyle ludzi, którzy go spotykali. Przedstawienie urozmaicone zostało recytacjami wierszy naszego patrona i piosenkami w wykonaniu naszego szkolnego chóru i solistek. Najważniejszym momentem obchodów  Dnia Patrona była uroczysta Msza Święta odprawiona w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły  w kościele Garnizonowym.

Po Mszy Świętej złożyliśmy kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II i zapaliliśmy symboliczny znicz.

Tekst: Agnieszka Tartanus
Foto: Monika Zdrojewska

PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. 10 października w liczbie 62 osób stanęliśmy u stóp Jasnej Góry. W pięknym słońcu nasz pobyt w Częstochowie rozpoczęliśmy Mszą świętą, sprawowaną przez bp Henryka Tomasika, duszpasterza rodziny szkół im. Jana Pawła II. Zjechało się ponad 200 szkół zarówno z kraju jak i spoza Polski. Łącznie w pielgrzymce wzięło udział ok. 10 000 dzieci i młodzieży. Każda szkoła przyjechała ze swoim pocztem sztandarowym. Organizatorem i duchowym przewodnikiem naszej pielgrzymki był po raz pierwszy ks. Piotr Rudnicki, jeden z katechetów naszej szkoły. Po zakończonej Mszy św. udaliśmy się wraz ze sztandarem pod Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, aby w modlitwie powierzyć jej nasze intencje. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Znajduje się tam maleńka figurka Maryi z Dzieciątkiem Jezus, z którą to związane jest mnóstwo cudów. Historię bazyliki, sanktuarium i cudownej figurki przybliżył nam jeden z ojców dominikanów, opiekujących się tym miejscem kultu.

Tekst: Łukasz Lesiak

Foto: Monika Zdrojewska, Łukasz Lesiak

 

SAMORZĄD SZKOLNY

 Skład Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2019/20

Przewodnicząca: Natalia Wieczorek - 8 c
Zastępca: Anna Karsznicka - 7 b
Członkowie: Amelia Gawinowska - 6 b
                    Agata Jazgara - 5 d;
                    Hanna Bańburska - 4 b

 

Opiekunowie Samorządu:

Pani Iwona Galińska

Pani Magdalena Cendrowicz

Pani Lucja Skarzyńska

Pani Olga Łopatka

 


              logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                         logo bip


 

       

Copyright © 2020. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.