• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg

Wycieczka

W dniu 17 kwietnia 2018 r. uczniowie klas pierwszych : A i B pod opieką pań: Ewy Szymańskiej i Grażyny Łapińskiej wyjechali na wycieczkę do Osiedla Edukacji i Wypoczynku w Budach Grabskich. Po powitaniu i prezentacji ośrodka odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie przygotowały kanapki z nowalijkami. Prowadzący zwrócił uwagę dzieciom na wartości odżywcze spożywanych warzyw. Następnie udaliśmy się na spacer po Bolimowskim Parku Krajobrazowym, w czasie którego dzieci poszerzały wiedzę o faunie i florze tego regionu oraz ochronie środowiska przyrodniczego. Po powrocie ze spaceru odbył się konkurs poświęcony 100 – leciu odzyskania niepodległości przez Polskę. W końcowej części pobytu w ośrodku odbyły się zabawy ruchowe oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku w dymnej chacie. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Opracowały: Ewa Szymańska i Grażyna Łapińska