• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ GIM ARCHIWUM Zimowe ferie z biologią w tle.

Zimowe ferie z biologią w tle.

17 stycznia 2017 r. – wtorek, grupa uczniów klas trzecich gimnazjum pod opieką nauczycielki biologii Ewy Kaniewskiej uczestniczyła w zebraniu członków i sympatyków Oddziału Skierniewickiego  Polskiego Towarzystwa Botanicznego w Instytucie Ogrodnictwa.

Na spotkaniu Dr Grzegorz J. Wolski z Katedry Geobotaniki i Ekologii Roślin, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego przedstawił wykład pod tytułem: „Mszaki – fascynujący mikroświat”.

Pan Dr  Grzegorz J. Wolski w interesujący sposób, opowiadał o mszakach -  niewielkich roślinach zarodnikowych, ich przynależności systematycznej, budowie, sposobach rozmnażania. Wykład urozmaicony był prezentacją multimedialną, obfitował w wiele ciekawych informacji z życia mszaków. Dla uczniów klas trzecich była to świetna forma powtórzenia przed egzaminem.