• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI - SZKOŁA PODSTAWOWA

„ Najładniejszy Różaniec” 2018 r.

 

W miesiącu październiku w naszej szkole katecheci przeprowadzili konkurs na „Najładniejszy Różaniec”. Uczniowie z klas IV-VI wykonali 12 różańców i oddali na konkurs. Katecheci pracujący w szkole  rozstrzygnęli konkurs w dniu 30 października. Ogłoszenie wyników nastąpiło w dniu 9 listopada, po uroczystym apelu z okazji Dnia Niepodległości. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

Najładniejsze prace wykonali i zdobyli miejsca:

I miejsce - Agata Marat kl. IV c

I miejsce - Korneliusz Kochanowski kl. IV b

II miejsce - Paweł Tartanus kl. V b

III miejsce - Martyna Kochanowska kl. V b

III miejsce - Maja Popińska VI b

Wyróżnienie - Mateusz Waligórski IV f

 

Zwierzyniec 17.09.2018

Klasa V d z wychowawczynią Katarzyną Bryszewską 17 września wzięła udział w uroczystym złożeniu kwiatów na mogile upamiętniającej zamordowanie przez gestapo mieszkańców Skierniewic w 1944 roku w Zwierzyńcu. Była to żywa lekcja historii i patriotyzmu. Ważne jest, aby pamiętać o tych, co walczyli za Polskę i ginęli, bo byli Polakami. Uczniowie w zadumie zapalili znicze i obiecali, że nie zapomną.

   

KLASA IVE KIBICUJE NASZYM PIŁKARZOM

 

   

Projekt rodzicielski w klasie VIC

KOLEJNY ROK SZKOLNY Z NASZYM PROJEKTEM !!!

Uczniowie klasy VI c  kolejny rok uczestniczą w rodzicielskim projekcie  pn. „Kształtowanie osobowości uczniów poprzez wychowanie fizyczne i sport" przy ogromnym wsparciu Dyrektora ZSSO w Skierniewicach pani Sławomiry Wenus oraz Wychowawcy klasy pani Marzanny Śmiechury.

Celem projektu jest wspomaganie procesu wychowawczego dzieci prowadzonego poprzez sport oraz kształtowania poprawnych postaw i zachowań wobec rówieśników. Kształtowanie młodzieży poprzez sport i wychowanie fizyczne to proces złożony. W dużej mierze pomyślne jego przeprowadzenie zależy od ucznia, jego chęci i nastawienia, domu rodzinnego, ale także pomocy nauczyciela, jego metod wychowawczych, form pracy oraz tworzenia klimatu zaufania.

Zajęcia prowadzi pan Piotr Kuba - trener taekwondo „GLKS Yakuza”, wcześniej wieloletni zawodnik. Posiada 3 dan w taekwondo i wciąż się kształci w tym kierunku. Pedagog, autorytet młodzieży.

Pozalekcyjne zajęcia od dwóch lat odbywają się  w ZSSO w Skierniewicach. W ramach rodzicielskiego projektu jak i podjętych działań przez „GLKS Yakuza” - pod którego skrzydłami uczniowie klasy VI c pozostają -  w maju uczestniczyli  w całodziennym wyjeździe do Aquaparku „FALA” w Łodzi, w czerwcu w  ognisku w Żelaznej, a w lipcu zaś odbędzie się tygodniowy obóz sportowy nad Zalewem Sulejowskim w ramach uzyskanego dofinansowania z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Spotkania są otwarte, zachęcamy do udziału wszystkich uczniów ZSSO w Skierniewicach.

WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANY W PROJEKT SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

 

Wszyscy wymienieni w projekcie wyrazili zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z ww. projektem zgodnie
z
Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej Nr L 119/1) oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych.   

TURNIEJ WIEDZY TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEJ

14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach odbyły się eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie: Sokół Maria, Podladowska Wiktoria, Paćkowski Dawid oraz Duda Zuzanna, Salamon Nikola, Dębska Olga. Wszyscy uczestnicy turnieju musieli wykazać się zarówno wiedzą praktyczną jak i teoretyczną z zakresu historii
i atrakcji turystycznych  naszego miasta, umiejętnością pakowania plecaka, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdą na rowerze. Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 zajęli III miejsce natomiast uczennice z Gimnazjum zajęły miejsce IV. Uczniów do turnieju przygotowywali opiekunowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego „Włóczykij” – Justyna Wudkiewicz i Adam Mostowski.

 

 

   

Strona 1 z 3