• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI - SZKOŁA PODSTAWOWA

TURNIEJ WIEDZY TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEJ

14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach odbyły się eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie: Sokół Maria, Podladowska Wiktoria, Paćkowski Dawid oraz Duda Zuzanna, Salamon Nikola, Dębska Olga. Wszyscy uczestnicy turnieju musieli wykazać się zarówno wiedzą praktyczną jak i teoretyczną z zakresu historii
i atrakcji turystycznych  naszego miasta, umiejętnością pakowania plecaka, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdą na rowerze. Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 zajęli III miejsce natomiast uczennice z Gimnazjum zajęły miejsce IV. Uczniów do turnieju przygotowywali opiekunowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego „Włóczykij” – Justyna Wudkiewicz i Adam Mostowski.

 

 

 

LEKCJA HISTORII

W tym roku szkolnym odbywają się spotkania klas z paniami z Izby Historii Skierniewic. W ciekawy sposób prezentowane są zabytki, historia i ludzie związani ze Skierniewicami. Klasa VI b po raz kolejny wysłuchała wykładu na temat zabytków, który bardzo barwnie przedstawiła p. Anna Majda-Baranowska.

Opr i fot A.M.

   

Mini playback Show

Sukces w VI Międzyszkolnym Konkursie „Mini playback Show”, który odbył się w SP7 w Skierniewicach !

I m w kategorii solo  klas VI-VII dla Dominiki Klimczyk z kl. VIIa

III m w kategorii solo  klas VI-VII dla Wiktorii Podladowskiej z kl. VIb

III m w kategorii zespół dla Amelii Stefańskiej, Mai Krulik, Nikoli Zwolińskiej z kl. VIIa, Wiktorii Kotańskiej i Zuzanny Wieczorek z kl. VIId.

 

Pięknie wystąpiły też  nasze młodsze reprezentantki: Patrycja Pakuła z kl.Vb, Agata Galińska, Aleksandra Bakuła, Paulina Sozoniuk, Inez Olczyk, Maja Krawczyk i Zofia Kołyga z kl. IVd.

Przygotowanie: Iwona Galińska, Anna Miklaszewska

opr. i foto A.M.

   

Sztandar Oddziału Sabotażowo – Dywersyjnego obwodu „Sroka” Armii Krajowej.

Listopad jest w Polsce miesiącem zadumy i patriotyzmu. W naszej szkole klasy szóste gościł historyczny Sztandar Oddziału Sabotażowo – Dywersyjnego obwodu „Sroka” Armii Krajowej.

Opiekunem i wyłącznym dysponentem sztandaru jest rodowity skierniewiczanin, pasjonat lokalnej historii – p. Andrzej Kostusiak, który zgodził się z nami spotkać i opowiedzieć historię sztandaru a także czasów konspiracji w Skierniewicach podczas II wojny światowej. Pan Andrzej Kostusiak, syn Edwarda, jednego z żołnierzy oddziału i współfundatora sztandaru przybył na spotkanie razem z p. Barbarą Kwaśniewską, córką Wincentego Strumidło ps. „Szarotka”, który był zarówno jednym z inicjatorów powstania oddziału jak również współfundatorem sztandaru.

Podczas spotkania zaprezentowana została publikacja „Jest taki sztandar”, której autorem jest p. Andrzej.

Uczniowie wzruszyli się również słuchając wspomnień p. Barbary o ojcu, który za swoją patriotyczną działalność po wojnie był prześladowany i więziony przez ówczesne komunistyczne władze.

Sztandar był godnie prezentowany przez poczet sztandarowy z LO im B Prusa.

Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości mamy ucznia klasy VI c - p. Alicji Wojna.

Opr. i foto A.M.

   

LEKCJA HISTORII

Na lekcji historii, władcy, rycerze i piękne damy dworu z klasy Va,  przyjmowali do stanu rycerskiego przygotowanych giermków.

Radosną ceremonię niestety przerwał dzwonek……

A Miklaszewska

   

Strona 2 z 3