• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI - GIMNAZJUM

Projekty edukacyjne

 

Uczniowie klas III gimnazjum mają obowiązek zgłosić się do wybranego przez siebie nauczyciela - opiekuna, w celu wyboru tematu projektu edukacyjnego.

Każdy uczeń po uzgodnieniu z opiekunem tematu ma podać temat jaki wybrał do swojego wychowawcy.

Propozycje tematów edukacyjnych

 

BIOLOGIA

Warsztaty dietetyczne

16 maja 2018 r.  na lekcjach biologii w klasie II B gimnazjum i  lekcji przyrody w klasie V A miały miejsce warsztaty dietetyczne. Warsztaty prowadzili  studenci dietetyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach na zaproszenie nauczycielki biologii Ewy Kaniewskiej. Studenci pod opieką dr Gabrieli Henrykowskiej przedstawili zasady zdrowego odżywiania w zgodzie z piramidą żywienia. Po części wprowadzającej miała miejsce krótka debata nt.” Zdrowie na talerzu” zakończona testem konkursowym z doboru i kaloryczności produktów, przygotowanym przez uczennice klasy III B gimnazjum, które realizują projekt edukacyjny pt. „Zjedz, straw i napraw swoje DNA”.

Jestem tym co  jem?

– rola racjonalnego żywienia  na co dzień – to temat pogadanki dotyczącej prawidłowego odżywiania i przygotowywania zdrowego posiłku, którą dla uczniów klasy VA przeprowadziła grupa studentek dietetyki. Pogadanka została zwieńczona  konkursem „Szkolny MasterChef” na przygotowanie najlepszego pod względem zdrowotnym śniadania. Wszyscy uczniowie – podzieleni na 7 grup z dużym zaangażowaniem sporządzali kanapki, sałatki, musli, owsianki na bazie warzyw, owoców, płatków zbożowych i pełnoziarnistego pieczywa. Lider grupy  omawiał każdą propozycję pod kątem wartości odżywczych. Konkurs wygrała grupa chłopców, którzy przygotowali najlepszą zdaniem uczniów propozycję śniadania. Na zakończenie uczniowie pod kierunkiem studentek i nauczycielki Ewy Kaniewskiej przedstawili 10 zasad zdrowego żywienia. Zasady te zostaną wypisane w formie plakatu jako praca domowa. Zajęcia bardzo podobały się uczniom klasy VA.

Ewa Kaniewska

 

   

Skierniewickie Targi Edukacyjne - XVI Targi Kariery „Szkoła dla gimnazjalisty”

08.03.2018 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w Targach Edukacyjnych zorganizowanych w Skierniewicach przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Impreza, podczas której zaprezentowały się szkoły średnie z regionu odbyła się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach. Nasi gimnazjaliści zapoznali się z ofertami edukacyjnymi szkół średnich oraz wzięli udział w Dniach Otwartych przygotowanych niezależnie od targów przez ZS nr 2 i ZS nr 1.

op. Ewa Kaniewska

   

Mikołajki w klasie g. IIIc

W grudniu oddział gimnazjalny kl. III c ZSSO odwiedził tradycyjnie już św. Mikołaj.

W tym roku uczniowie, aby otrzymać prezent musieli wykazać się swoimi umiejętnościami przed Mikołajem. Dziewczęta przygotowały losy z zadaniami do wykonania.

Wszyscy sprostali tym wyzwaniom Smile

 

Później była muzyka i poczęstunek.

Foto i opracowanie: wych. Monika Zdrojewska

   

PROGRAM ZAPOBIEGANIA CHOROBOM UKŁADU KRĄŻENIA

22 i 23 listopada w naszej szkole w ramach lekcji biologii w klasach siódmych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum odbywały się warsztaty poświęcone  profilaktyce chorób układu krążenia. Celem tych zajęć było:

  • poszerzenie wiedzy z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
  • wzrost liczby uczniów posiadających wiedzę na temat czynników ryzyka chorób układu krążenia.
  • wzrost motywacji do podejmowania zachowań nakierowanych na eliminację czynników ryzyka chorób układu krążenia.

Warsztaty prowadziła pielęgniarka Oddziału Kardiologii skierniewickiego Szpitala w ramach Programu Zapobiegania Chorobom Układu Krążenia promowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Ewa Kaniewska.