UCZEŃ SP SPORT

SPORT

mini piłka koszykowa dziewcząt i chłopców

5 marca 2018 na hali OSiR nr 3 odbyły się zawody  mini piłki koszykowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych.  Obydwa zespoły reprezentujące SP 5 zajęły II miejsca,  a startowały w składzie:

Zespół dziewcząt: Keller Ewa, Łojszczyk Julia, Łojszczyk Klaudia, Majchrzak Zuzanna, Śmieszek Agnieszka, Jóźwiak Roksana, Pawlik Klaudia, Słomka Nikola, Tarnowska Aleksandra, Turek Bianka.

Zespół chłopców: Dudek Kacper, Fraczak Filip, Jurek Mateusz, Karalus Sebastian, Mermer Antoni, Oksza-Klossi Eryk, Pawlik Julian, Rewcio Oskar, Trębacz Patryk, Szmigielski Marcel, Wójcik Maciej.

Opiekunami zespołów byli Justyna Wudkiewicz i Michał Mularczyk.

MISTRZOSTWA REJONU W MINI PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

W środę 29 listopada dziewczęta z klas V i VI reprezentowały naszą szkołę w mistrzostwach rejonu w mini piłce ręcznej w Rawie Mazowieckiej. Rozegrały w sumie trzy mecze; z SP 1 Z Kutna, SP z Białej Rawskiej i SP z Głuchowa. Ostatecznie nasze zawodniczki zakończyły rywalizację
na miejscu III.

Skład drużyny dziewcząt: Śmieszek Agnieszka, Kowalczyk Jagoda, Majchrzak Zuzanna, Kalczyńska Patrycja, Keller Ewa, Słomka Nikola, Wieczorek Natalia, Łojszczyk Julia, Pawlik Klaudia, Tarnowska Aleksandra, Szewc Maja.

Opiekunem zespołu była Justyna Wudkiewicz.

MINI PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W dniu 23.11.2017 roku na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się mistrzostwa powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta pierwszy mecz rozegrały z SP 2 i wygrały 3:1 tym samym awansowały do finału, gdzie zmierzyły się z zawodniczkami z SP 9. Po zaciętej rywalizacji dziewczęta wygrały 2:1 i zapewniły sobie awans do mistrzostw rejonu, które odbędą się w Rawie Mazowieckiej.

Chłopcy pierwszy mecz grali z SP 2 i także wygrali 3:1. W finale z SP 9  w regulaminowym czasie zremisowali 0:0. Niestety w rzutach karnych musieli uznać wyższość przeciwników i zakończyli rywalizację na miejscu II.

Skład drużyny chłopców: Pawlik Julian, Dudek Kacper, Frączak Filip. Karalus Sebastian, Rewcio Oskar. Trukawka Adam, Jakubik Wiktor, Oksza-Klossi Eryk, Gawliczek Igor, Jóźwicki Dorian, Mermer Antoni.

zawody sportowe w Badmintona

W dniach 20 i 21 listopada odbyły się zawody sportowe w Badmintona. Drużynę gimnazjum reprezentowali: Kacper Wieczorek IIID Janusz Kajetan IIID Koźbiał Nikolina IIIA Częstochowska Kinga IIIA Chłopcy zajęli II miejsce, a dziewczęta I miejsce, czym zapewniły sobie awans do rozgrywek wojewódzkich w Pabianicach. Szkołę podstawową reprezentowali: Szewc Maja VIA Łojszczyk Julia VIA Turek Bianka VIA Jóźwicki Dorian VIIE Krasiński Wojciech VIA Pawlik Julian VIA Dziewczęta zajęły II miejsce. Chłopcy zajęli I miejsce i 28 listopada pojadą na zawody wojewódzkie do Pabianic. Opiekunem drużyn była pani Małgorzata Cuper. Gratulujemy!

Gry i Zabawy

5 czerwca 2017 roku reprezentacja klas I-III wzięła udział w II Skierniewickim Festiwalu Sztafet. Podobnie jak ubiegłym roku zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców zajęła I miejsce. Opiekunem była p.Małgorzata Cuper

ORLIKOWA LIGA MISTRZÓW W GRACH I ZABAWACH

W dniu 2 czerwca 2017 roku nasi najmłodsi zawodnicy z klas I-IV wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Orlikowej Ligi Mistrzów w Grach i Zabawach. Każda grupa wiekowa startowała w czterech konkurencjach. Po wielu zmaganiach i emocjonującej rywalizacji wywalczyliśmy III miejsce w Województwie. W zawodach startowało 40 zawodników i zawodniczek, które  przygotowały p. Małgorzata Cuper klasy I-II i p. Wanda Andrzejewska klasy III-IV.