• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP SPORT

SPORT

czwórbuj lekkoatletyczny

23 maja 2017 roku na stadionie w Kutnie rozegrane zostały mistrzostwa rejonu dziewcząt i chłopców w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta  reprezentujące naszą szkołę  znakomicie się spisały i zajęły II miejsce, zapewniając sobie tym samym awans do mistrzostw województwa.

Skład drużyny: Świniarska Adrianna, Łojszczyk Julia, Tarnowska Aleksandra, Tyborowska Amelia, Stefańska  Amelia, Zwolińska Nikola.

Opiekunem dziewcząt była Justyna Wudkiewicz.

 

czwórbój lekkoatletyczny

12 maja 2017 roku na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Tetmajera odbył się czwórbój lekkoatletyczny. W zawodach wzięły udział cztery zespoły dziewcząt i  cztery zespoły chłopców z terenu Skierniewic. Sześcioosobowe reprezentacje szkół rywalizowały w czterech konkurencjach: biegu na 60 i 600/1000 metrów (dziewczęta/chłopcy) oraz skoku i rzucie piłeczką palantową. Wyniki sportowców przeliczano na punkty, a te zadecydowały o klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.Wśród dziewcząt zwyciężyły uczennice SP 5 zdobywając 1174 punkty i tym samym awansowały do zawodów rejonowych. Chłopcy natomiast uplasowali się na miejscu trzecim.

Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Julia Łojszczyk, Aleksandra Tarnowska, Amelia Stefańska, Amelia Tyborowska, Nikola Zwolińska, Adrianna Świniarska.

Chłopcy startowali w składzie: Damian Maj, Mikołaj Pędzich, Adrian Zakrzewski, Filip Pastucha , Klaudiusz Trojan, Bartosz Dziuba.

Do zawodów uczniów przygotowywali Justyna Wudkiewicz i Karol Rzepecki.

   

DZIEŃ SPORTU

Dnia 21 kwietnia 2017 r. na Hali OSiR w Skierniewicach odbyły się zawody sportowe z okazji Dnia Sportu Szkolnego. Uczniowie klas IV-VI zmagali się w wyścigach rzędów, rzutach do celu i przeciąganiu liny.

W kategorii klas czwartych wyniki  przedstawiały się następująco:

I miejsce – klasa 4A (18 pkt)

II miejsce – klasa 4 B  ( 14 pkt)

III miejsce – klasa 4 D (11 pkt)

IV miejsce – klasa 4 C (8 pkt)

W kategorii klas piątych:

I miejsce - kl.5 A  (12 pkt)

II miejsce – kl.5 C (7 pkt)

ex aequo III miejsce - kl.5 B i 5 C (6 pkt).

W kategorii klas szóstych:

I miejsce – kl.6 A (15pkt)

II miejsce – kl.6 D (11 pkt)

III miejsce – kl.6 B (8 pkt)

IV miejsce – kl.6 C (7 pkt)

V miejsce – kl.6 E (5 pkt)

   

Bieg Wagarowicza

21 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Wagarowicza, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na podium w poszczególnych rocznikach stawali:

  • Zwolińska Nikola II miejsce
  • Stefańska Amelia III miejsce
  • Pędzich Mikołaj I miejsce
  • Pawlik Julian III miejsce
  • Psyk Włodzimierz III miejsce
  • Koziarski Miłosz III miejsce
  • Kowalczyk Jagoda II miejsce
  • Caban Jakub II miejsce   

Mini piłka siatkowa

9 lutego 2017 roku na hali OSiR w Skierniewicach odbyły się rozgrywki szkół podstawowych w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Po bardzo zaciętej rywalizacji chłopcy wygrali cały turniej i awansowali do zawodów rejonowych, dziewczęta natomiast uplasowały się na miejscu trzecim. Obydwu drużynom gratulujemy.

W drużynie dziewcząt grały: Słomka Nikolina, Wieczorek Natalia, Amelia Tyborowska, Amelia Stefańska, Nikola Zwolińska, Marika Nagórska, Maja Znajdek, Wiktoria Kotańska.

Chłopcy rywalizowali w składzie: Mateusz Bolek, Mikołaj Pędzich, Bartek Cybula, Wojtek Jasik, Kacper Dudek, Michał Popiński, Bartek Popiński, Wiktor Wacławek, Karol Dziurdzia, Bartosz Gędek.

Opiekunami drużyn były Wanda Andrzejewska i Justyna Wudkiewicz.

   

Strona 2 z 4