• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
KONKURSY

KONKURSY

XIV Wojewódzki Konkurs Piosenki w Językach Obcych.

Dnia 01.12.2018 r. odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Piosenki w Językach Obcych.

Alicja Baran zdobyła Grand Prix tego konkursu, a występowała w dwóch kategoriach językowych – języka angielskiego i niemieckiego.

Małgorzata Miklaszewska zajęła drugie miejsce w kategorii języka angielskiego. W kategorii piosenki w języku rosyjskim również zajęła drugie miejsce, a towarzyszyły jej tancerki Zuzanna Farej i Weronika Psyk. Uczennice w tym samym składzie zdobyły główną nagrodę za choreografię i charakteryzację.

Wiktoria Wieczorek i Karolina Orłowska wyśpiewały drugie miejsce w kategorii piosenki niemieckiej w towarzystwie układu choreograficznego wykonanego przez Zuzannę Farej i Gabrielę Szafraniec.

Agata Krupińska zajęła trzecie miejsce śpiewając po rosyjsku, a do jej piosenki zatańczyły Wiktoria Kotańska i Zuzanna Wieczorek.

GRATULUJEMY!!!

 

Sukcesy recytatorskie!

W listopadzie odbyły się dwa konkursy recytatorskie, w których brali udział uczniowie klas gimnazjalnych. W obydwu  odnieśliśmy sukcesy!

Małgorzata Miklaszewska uczennica p. Agnieszki Fastyn zdobyła II miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej ”Nie damy pogrześć mowy” oraz wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim ”Promieniowanie ojcostwa” organizowanym przez KSM Diecezji Łowickiej.

Wiersze laureatów konkursu poezji patriotycznej prezentowane były podczas ”Wieczornicy” w Muzeum Skierniewic  28.11.2018 w przededniu rocznicy wybuchu powstania listopadowego.

Op. i foto A.M.

 

KONKURS

100  - LECIE

ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

1918-2018

WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNEGO DLA KLAS VII oraz II, III GIMNAZJUM

SYMBOLE NARODOWE POLSKI

I MIEJSCE

KAROLINA ORŁOWSKA KLASA II D GIMNAZJUM

II MIEJSCE

WIKTORIA WIECZOREK KLASA II D GIMNAZJUM

III MIEJSCE

KINGA CZĘSTOCHOWSKA KLASA III A GIMNAZJUM

Gratulujemy

   

Konkurs recytatorski

14 marca odbył się łódzki półfinał ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy łagrowej więźniarek KL Ravensbrück".

Zwycięzcami zostali:

Sandra Skupińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2w Piotrkowie Trybunalskim oraz Aleksander Kwieciński  uczeń  klasy IIId, Małgorzata Miklaszewska uczennica klasy IId  z Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach.

Serdecznie gratulujemy.

Gala Finałowa odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Nagrodą główną dla wszystkich finalistów – uczestników Gali Finałowej oraz ich opiekunów będzie wyjazd do Niemiec do „Miejsca Przestrogi i  Pamięci Ravensbrück” w terminie 18-21 maja 2018 r.

 

KONKURS PRZEDMIOTOWY z BIOLOGII

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY z BIOLOGII DLA UCZNIÓW DOTYCHCZASOWYCH GIMNAZJÓW ORAZ KLAS DOTYCHCZASOWYCH GIMNAZJÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

22.01.2018 roku w Zespole Szkól nr 3 w Skierniewicach odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Uczennica klasy IIID gimnazjum Julia Wójcik zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 21 lutego w Łodzi. Opiekun: Ewa Kaniewska.

   

Strona 1 z 5