• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ GIM ARCHIWUM

ARCHIWUM G

Siatkówka plażowa dziewcząt

 

W dniu 10.06.2015 r w Strumianach k/Burzenina (powiat Sieradzki), odbyły się Finały Wojewódzkie Gimnazjady w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców.
Do finałów zakwalifikowało się 12 drużyn dziewcząt z całego województwa, w tym również dziewczęta z naszej szkoły tj.;Czerwińska Gabriela i Duda Paulina.
Po zaciętej rywalizacji dwójka ze Skierniewic zajęła ostatecznie 4 miejsce.
trener: Piotr Charzewski

 

Siatkówka plażowa

W dniu 2.06.2015 r w Żychlinie rozegrano eliminacje rejonowe siatkówki plażowej dziewcząt w ramach Gimnazjady. W turnieju uczestniczyło pięć drużyn, które rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Dziewczęta  reprezentujące Gimnazjum nr 2 w Skierniewicach okazały się najlepsze, wygrywając wszystkie swoje mecze. Tym samym wywalczyły sobie prawo startu w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego, który odbędzie się 10.06.2015 r w GOSiR ,w Strumianach k/Burzenina.Naszą szkołę reprezentowały : Gabriela Czerwińska i Paulina Duda.

Opiekunem dziewcząt był Piotr Charzewski.

 

"Sportowe Rewolucje"

27 maja 2015 roku na terenie ZS nr 3 w Skierniewicach (Ekonomik) odbył się piknik sportowy "Sportowe Rewolucje", którego głównymi organizatorkami były absolwentki Gimnazjum nr 2 Iwona Zalewska i Natalia Księżak. Wśród zaproszonych szkół znalazło się również nasze Gimnazjum. Uczennice klasy II E wraz z panią Moniką Mularczyk miały okazję uczestniczyć w zajęciach tanecznych (ZUMBA, CHA CHA), a przez cały czas trwania imprezy otwarte było stoisko dietetyka, promujące zdrowy styl życia. Równolegle do zajęć tanecznych na boisku szkolnym odbywał się turniej piłki nożnej dziewcząt ze szkół średnich, w którym sędzią głównym była pani Mularczyk.
Na koniec uczestnicy pikniku wspólnie zatańczyli ZUMBĘ i CZA CZĘ, a organizatorzy wręczyli drobne upominki wszystkim zaproszonym szkołom.
Nasze Gimnazjum reprezentowały: Anna Jaworska, Małgorzata Budzińska, Jagoda Jek, Iza Rogowska, Natalia Najuch, Natalia Grabowicz, Agata Jeżyna, Martyna Jankiewicz, Kasia Małecka, Joanna Góraj.

   

Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim

 

W dniu 19 maja 2015 r. odbył się II Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim dla uczniów naszego gimnazjum.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas III. Zmagania uczestników konkursu oceniały panie Karolina Seliga-Sydor i Sylwia Dębowska. A oto wyniki konkursu:

I miejsceex aequo Karolina Wrzodak i Maja Strączyńska

II miejsce – Patrycja Bors

III miejsce – Anna Marcinkowska

wyróżnienie – Kinga Tymendorf

 

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK

Drużyna chłopców z gimnazjum w składzie Bubiak Dominik, Komorowski Grzegorz i Cuper Jakub zajęła I miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. W najbliższym czasie będą reprezentować szkołę w zmaganiach ogólnopolskich.

W turnieju startowało 7 zespołów z województwa łódzkiego a rozgrywany był w ośrodku „Sosenka” na Budach Grabskich. Zawodnicy pisali test wiedzy dotyczący zagadnień z województwa łódzkiego oraz Polski. Z praktycznych konkurencji zaliczali: turystyczny marsz na orientację, atrakcje turystyczne regionu, rozpoznawanie roślin, pakowanie plecaka, pierwszą pomoc przedmedyczną, rzut do celu i kolarski tor przeszkód. Ze wszystkimi konkurencjami poradzili sobie znakomicie a w czterech uzyskali maksymalną liczbę punktów. Przed chłopakami teraz kilka dni wytężonej nauki przed zawodami ogólnopolskimi i już teraz życzymy im powodzenia.

Opiekunem drużyny była Justyna Wudkiewicz.

   

Strona 4 z 16