• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Wycieczka

W dniu 17 kwietnia 2018 r. uczniowie klas pierwszych : A i B pod opieką pań: Ewy Szymańskiej i Grażyny Łapińskiej wyjechali na wycieczkę do Osiedla Edukacji i Wypoczynku w Budach Grabskich. Po powitaniu i prezentacji ośrodka odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie przygotowały kanapki z nowalijkami. Prowadzący zwrócił uwagę dzieciom na wartości odżywcze spożywanych warzyw. Następnie udaliśmy się na spacer po Bolimowskim Parku Krajobrazowym, w czasie którego dzieci poszerzały wiedzę o faunie i florze tego regionu oraz ochronie środowiska przyrodniczego. Po powrocie ze spaceru odbył się konkurs poświęcony 100 – leciu odzyskania niepodległości przez Polskę. W końcowej części pobytu w ośrodku odbyły się zabawy ruchowe oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku w dymnej chacie. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Opracowały: Ewa Szymańska i Grażyna Łapińska

 

Szkolny Konkurs Kaligraficzny

Dnia 23 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie SZKOLNEGO  KONKURSU  KALIGRAFICZNEGO  ,,PIĘKNIE PISZĘ” , który odbył się 16 kwietnia br. W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klasy pierwszej i 4 uczniów z klasy drugiej. Zadaniem uczniów było bezbłędne przepisanie krótkiego tekstu zgodnie  z zasadami kaligrafii.

Oto uczestnicy konkursu:

Klasa I a – Miłosz Murawski

Klasa I a – Piotr Bystrzanowski

Klasa I b – Aleksander Sławiński – wyróżnienie

Klasa I b – Antonina Dudek – II miejsce

Klasa I c – Patrycja Michalska

Klasa I c – Natalia Ilinicz

Klasa I d – Maja Świątek – III miejsce

Klasa I d – Julia Kaszubska

Klasa II a – Xanthia  Huben – I miejsce

Klasa II a – Wiktoria Gładka

Klasa II b – Aleksandra  Lelonkiewicz

Klasa II b – Tomasz Skurzyński

Wszyscy uczestnicy tego konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrodyksiążkowe.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Grażyna Łapińska, Ewa Szymańska, Renata Seliga i Dominika Nowakowska – Kacprzyk.

Opracowała: Ewa Szymańska 
   

XII Międzyszkolny Konkurs „Dzieje Polski w legendach”

We wtorek 20 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole XII Międzyszkolny Konkurs „Dzieje Polski w legendach”. W konkursie uczestniczyło 14 uczniów
z sześciu skierniewickich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 9 z Zespołu Szkół Integracyjnych, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ks. St. Konarskiego oraz naszej szkoły.

Po napisaniu przez dzieci testów oraz sprawdzeniu ich przez komisję konkursową wyłoniono zwycięzców: 1. m. zajęła uczennica naszej szkoły Natalia Werker, 2. m. wywalczyła Zofia Marczak, a 3. m. Mateusz Skoneczny – obydwoje ze Szkoły Podstawowej nr 9. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców ZSSO oraz nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miasta Skierniewice. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom znajomości naszej historii przedstawionej w legendach. Mamy nadzieję, że znajdą godnych naśladowców w kolejnych edycjach konkursu.

 

Opracowanie: M. Danelska

 

Wiosna 2018

 

W tym roku uczniowie klas I-III zaakcentowali nadejście kalendarzowej wiosny dekorując swoje sale oraz korytarz szkolny pracami plastycznymi. Prace wykonali w grupach lub indywidualnie dbając o pomysłowe i estetyczne przedstawienie pierwszych zwiastunów wiosny. Może choć trochę „odczarują” panoszącą się za oknem zimę?

 

Opracowanie: M.Danelska

   

Strona 3 z 17