• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Wycieczka

W dniu 15.11.2017 r. dzieci z klasy Ib pod opieką wychowawczyni Grażyny Łapińskiej oraz trzech mam - opiekunek udały się na wycieczkę do Warszawy.

Najpierw uczniowie odwiedzili Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka, które powstało w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie w 2013 roku. To pierwsze w Polsce, etnograficzne Muzeum, całkowicie dedykowane dzieciom. Nasi pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach pt. „Z wizytą w mongolskiej jurcie – domostwa z czterech stron świata”. Zajęcia odbywały się w formie zabawy, ciekawej przygody i niespodzianki.

Po warsztatach w muzeum wszyscy udali się spacerkiem w kierunku Zamku Królewskiego.

W drodze na Starówkę uczestnicy wycieczki zatrzymali się przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Mieli również okazję obserwować zmianę warty przy Grobie.

Następnym punktem programu wycieczki  było zwiedzanie Starego Miasta i Zamku Królewskiego – wizytówki polskiej stolicy i całego kraju, zamku książąt, królów, prezydentów i narodu. Podczas zwiedzania był obecny przewodnik, który oprowadzał uczestników wycieczki po przepięknych komnatach zamkowych, opowiadając o historii zamku, jego mieszkańcach i różnych ciekawostkach.

Po zakończeniu zwiedzania wspaniałego zabytku, zakupieniu pamiątek wszyscy bardzo zadowoleni udali się w drogę powrotną do Skierniewic, gdzie gorąco przywitali ich rodzice.

Opracowała Grażyna Łapińska

 

Szkolnej Ligi Pływackiej o Puchar Prezesa Pływalni Miejskiej "Nawa”

Dnia 22.11.2017r.  uczniowie klas I- III szkoły podstawowej z naszej szkoły wzięli udział w  zawodach Skierniewickiej  Szkolnej Ligi  Pływackiej o Puchar  Prezesa Pływalni Miejskiej ,,Nawa” - edycja zimowa.  Zawodnicy z naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze.

W konkurencji sztafeta mieszana   6 x 25 m stylem dowolnym uczniowie  zajęli II miejsce.
Ponadto uczniowie z naszej szkoły wystartowali w konkurencjach indywidualnych na dystansie 25 m.
Na podium stanęli:
Rocznik 2010
Maja Kuśmierczyk – I miejsce stylem dowolnym
Szymon Pawłowski – I miejsce stylem dowolnym

Rocznik 2009
Wiktor Jagodziński – I miejsce stylem grzbietowym
BrajanŻułnowski – II miejsce stylem grzbietowym
Marta Grzeszkiewicz-  II miejsce stylem dowolnym

Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy wysokich  wyników i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Opiekunowie: Mariola Białkowska, Halina Fastyn

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci klas I- III z wielką przyjemnością tuliły do siebie swojego najmilszego pluszowego misia. Uczniowie klas: I a, I b i I d pod opieką wychowawczyń przygotowali program artystyczny, na który złożyły się inscenizacje, wiersze i piosenki o misiach. Dzieci na tę okazję wykonały piękne prace plastyczne,które stanowiły dekorację podczas występu, a potem były ozdobą szkolnego korytarza. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci najmłodszych uczniów szkoły.

Opracowanie: Ewa Szymańska

   

Narodowe święto Niepodległości

Dnia 9 listopada 2017 roku uczniowie klas I – III wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny zaprezentowały klasy: II a, III a i III d. Była to krótka lekcja historii, ukazująca ważne wydarzenia z dziejów narodu polskiego.

Osoby przygotowujące akademię: Mariola Białkowska, Halina Fastyn, Katarzyna Kowalska

 

Spotkanie z autorką książek dla dzieci

Biblioteka CKiS w Skierniewicach zorganizowała spotkanie z Magdaleną Zarębską pisarką z Wrocławia, autorką książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyły dzieci klasy 3a wraz z wychowawczynią Mariolą Białkowską. Spotkanie autorskie pani Magdalena poprowadziła w formie warsztatów i było połączone z pokazem multimedialnym. Na początku spotkania pisarka opowiedziała  o swoich książkach: „Ida konie i reszta świata”, „Maja poznaje świat”, „Kaktus na parapecie”. Największą popularność i wiele nagród literackich otrzymała książka pt. "Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali”, książka dwujęzyczna- napisana po polsku i gwarą śląską. Druga część warsztatów, to gry i zabawy związane z jej twórczością. Na podstawie pozycji ”Kraina nieczytania” dzieci dowiedziały się czym jest wyobraźnia, jak wyrażać emocje poprzez słowa, gesty itp. Dzieci  bardzo chętnie w nich uczestniczyły i bardzo im się ta forma zabawy podobała. Spotkanie bardzo udane, było dużo radości i śmiechu. Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka po autografy i dedykacje do zakupionych książek. Końcowym akcentem było zrobienie pamiątkowego zdjęcia z pisarką.

opracowała: M. Białkowska

   

Strona 5 z 16