• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Wycieczka klas IIIb i IIIc do Karczmy Bednarskiej

 

Dnia 13 grudnia 2017 r. uczniowie klas IIIb i IIIc wybrali się do Karczmy Bednarskiej na świąteczne warsztaty kulinarne. Najpierw wysłuchali informacji na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, a potem samodzielnie przygotowywali potrawy świąteczne. Były wśród nich:  pierniki i kruche ciasteczka, pierogi z kapustą i grzybami, uszka, śledzie z jabłkami w śmietanie, sałatka jarzynowa oraz kluski z makiem. Kiedy świąteczne potrawy były już gotowe, dzieci pomogły w nakryciu świątecznego stołu. Potem nastąpiło tradycyjne podzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd oraz wspólne biesiadowanie. Wyjazd zintegrował brać uczniowską oraz przybliżył im polskie zwyczaje bożonarodzeniowe.

Opracowała: Małgorzata Danelska

 

X SKIERNIEWICKIE IGRZYSKA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU

Dnia 12.12.2017r.  uczniowie klas I- III szkoły podstawowej z naszej szkoły wzięli udział w X SKIERNIEWICKICH IGRZYSKACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA SKIERNIEWICE.
Zawodnicy z naszej szkoły uzyskali wysokie lokaty. Uczniowie klas I-III wystartowali w konkurencjach indywidualnych na dystansie 25 m.

Na podium stanęli:
Rocznik 2010
Szymon Pawłowski – II miejsce stylem dowolnym
Maja Kuśmierczyk – III miejsce stylem dowolnym
Piotr Jachowicz – III miejsce stylem dowolnym z deską

Rocznik 2009
Marta Grzeszkiewicz-  I miejsce stylem dowolnym
Wiktor Jagodziński – I miejsce stylem grzbietowym
Zuzanna Petrykowska – II miejsce stylem dowolnym
Piotr Mularczyk  – III miejsce stylem grzbietowym
Szymon Kowalczyk – III miejsce stylem dowolnym

Rocznik 2008
Zuzanna Pertykowska – III miejsce stylem dowolnym
W konkurencji sztafeta dziewcząt   6 x 25 m stylem dowolnym uczniowie  zajęli 3 miejsce.
Również w sztafecie chłopców 6x 25m stylem dowolnym uczniowie zajęli 3 miejsce.
Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy wysokich  wyników i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Opiekunowie:
Mariola Białkowska, Halina Fastyn

 

Wycieczka

W dniu 15.11.2017 r. dzieci z klasy Ib pod opieką wychowawczyni Grażyny Łapińskiej oraz trzech mam - opiekunek udały się na wycieczkę do Warszawy.

Najpierw uczniowie odwiedzili Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka, które powstało w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie w 2013 roku. To pierwsze w Polsce, etnograficzne Muzeum, całkowicie dedykowane dzieciom. Nasi pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach pt. „Z wizytą w mongolskiej jurcie – domostwa z czterech stron świata”. Zajęcia odbywały się w formie zabawy, ciekawej przygody i niespodzianki.

Po warsztatach w muzeum wszyscy udali się spacerkiem w kierunku Zamku Królewskiego.

W drodze na Starówkę uczestnicy wycieczki zatrzymali się przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Mieli również okazję obserwować zmianę warty przy Grobie.

Następnym punktem programu wycieczki  było zwiedzanie Starego Miasta i Zamku Królewskiego – wizytówki polskiej stolicy i całego kraju, zamku książąt, królów, prezydentów i narodu. Podczas zwiedzania był obecny przewodnik, który oprowadzał uczestników wycieczki po przepięknych komnatach zamkowych, opowiadając o historii zamku, jego mieszkańcach i różnych ciekawostkach.

Po zakończeniu zwiedzania wspaniałego zabytku, zakupieniu pamiątek wszyscy bardzo zadowoleni udali się w drogę powrotną do Skierniewic, gdzie gorąco przywitali ich rodzice.

Opracowała Grażyna Łapińska

   

Szkolnej Ligi Pływackiej o Puchar Prezesa Pływalni Miejskiej "Nawa”

Dnia 22.11.2017r.  uczniowie klas I- III szkoły podstawowej z naszej szkoły wzięli udział w  zawodach Skierniewickiej  Szkolnej Ligi  Pływackiej o Puchar  Prezesa Pływalni Miejskiej ,,Nawa” - edycja zimowa.  Zawodnicy z naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze.

W konkurencji sztafeta mieszana   6 x 25 m stylem dowolnym uczniowie  zajęli II miejsce.
Ponadto uczniowie z naszej szkoły wystartowali w konkurencjach indywidualnych na dystansie 25 m.
Na podium stanęli:
Rocznik 2010
Maja Kuśmierczyk – I miejsce stylem dowolnym
Szymon Pawłowski – I miejsce stylem dowolnym

Rocznik 2009
Wiktor Jagodziński – I miejsce stylem grzbietowym
BrajanŻułnowski – II miejsce stylem grzbietowym
Marta Grzeszkiewicz-  II miejsce stylem dowolnym

Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy wysokich  wyników i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Opiekunowie: Mariola Białkowska, Halina Fastyn

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci klas I- III z wielką przyjemnością tuliły do siebie swojego najmilszego pluszowego misia. Uczniowie klas: I a, I b i I d pod opieką wychowawczyń przygotowali program artystyczny, na który złożyły się inscenizacje, wiersze i piosenki o misiach. Dzieci na tę okazję wykonały piękne prace plastyczne,które stanowiły dekorację podczas występu, a potem były ozdobą szkolnego korytarza. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci najmłodszych uczniów szkoły.

Opracowanie: Ewa Szymańska

   

Strona 5 z 17