• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Spotkanie z autorką książek dla dzieci

Biblioteka CKiS w Skierniewicach zorganizowała spotkanie z Magdaleną Zarębską pisarką z Wrocławia, autorką książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyły dzieci klasy 3a wraz z wychowawczynią Mariolą Białkowską. Spotkanie autorskie pani Magdalena poprowadziła w formie warsztatów i było połączone z pokazem multimedialnym. Na początku spotkania pisarka opowiedziała  o swoich książkach: „Ida konie i reszta świata”, „Maja poznaje świat”, „Kaktus na parapecie”. Największą popularność i wiele nagród literackich otrzymała książka pt. "Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali”, książka dwujęzyczna- napisana po polsku i gwarą śląską. Druga część warsztatów, to gry i zabawy związane z jej twórczością. Na podstawie pozycji ”Kraina nieczytania” dzieci dowiedziały się czym jest wyobraźnia, jak wyrażać emocje poprzez słowa, gesty itp. Dzieci  bardzo chętnie w nich uczestniczyły i bardzo im się ta forma zabawy podobała. Spotkanie bardzo udane, było dużo radości i śmiechu. Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka po autografy i dedykacje do zakupionych książek. Końcowym akcentem było zrobienie pamiątkowego zdjęcia z pisarką.

opracowała: M. Białkowska

 

Wycieczka do Torunia

Dnia 9 października 2017 roku klasy III a  i  III d  odwiedziły królewskie miasto Toruń. Słuchając przewodnika przenieśliśmy się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Podziwialiśmy w blasku słońca Toruńską Starówkę, Krzywą Wieżę, Ratusz Staromiejski oraz królową polskich rzek – Wisłę. Poznaliśmy historię słynnych toruńskich pierników, a następnie sami braliśmy udział w procesie ich wypiekania. Wszyscy wspaniale się spisaliśmy i zostaliśmy czeladnikami Mistrza Piernikarskiego.

opracowała: K.Kowalska

 

Festiwalu Sztafet

5 czerwca 2017 roku reprezentacja klas I-III wzięła udział w II Skierniewickim Festiwalu Sztafet. Podobnie jak

w ubiegłym roku zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców zajęła I miejsce. Opiekunem była p.Małgorzata Cuper

 

 

   

Klasa III A w WODN

Dnia 24 maja 2017 uczniowie klasy 3 A pod opieką wychowawczyni Ewy Szymańskiej odbyli wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach na zajęcia pt. "Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych, kształtowanie postaw i wychowanie do wartości poprzez bajkę. Latawcem po bajkach". Dzieci w grupach samodzielnie tworzyły  i opowiadały bajkę w oparciu o wybrane przez siebie ilustracje. Zdobywały wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie motywowania do czytania w oparciu o bajki.  Poznały i śpiewały  piosenki  o latawcach. Następnie samodzielnie wykonały model latawca z różnych materiałów. Było to ciekawe spotkanie oparte o bajkę,plastykę i muzykę.

Opracowanie: Ewa Szymańska

 

Zajęcia edukacji regionalnej

W dniu 19 maja 2017 r. uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni p. Anny Dąbrowskiej udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach na zajęcia  z edukacji regionalnej ,, Poznaj swoją ,,Małą Ojczyznę”.  Celem zajęć było  kształtowanie poczucia więzi z miejscem zamieszkania i regionem. Uczniowie na zajęciach poznali  historię miasta Skierniewice, jego zabytki, legendy, charakterystyczne elementy. Zapoznali  się także z tradycjami i folklorem regionu, tradycjami garncarskimi Bolimowa i elementy folkloru łowickiego. Podczas zajęć uczniowie wykonali  flagę Skierniewic, wycinankę łowicką oraz rozwiązywali  krzyżówkę podsumowującą zdobytą wiedzę.

   

Strona 5 z 15