• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Wycieczka do Torunia

Dnia 9 października 2017 roku klasy III a  i  III d  odwiedziły królewskie miasto Toruń. Słuchając przewodnika przenieśliśmy się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Podziwialiśmy w blasku słońca Toruńską Starówkę, Krzywą Wieżę, Ratusz Staromiejski oraz królową polskich rzek – Wisłę. Poznaliśmy historię słynnych toruńskich pierników, a następnie sami braliśmy udział w procesie ich wypiekania. Wszyscy wspaniale się spisaliśmy i zostaliśmy czeladnikami Mistrza Piernikarskiego.

opracowała: K.Kowalska

 

Festiwalu Sztafet

5 czerwca 2017 roku reprezentacja klas I-III wzięła udział w II Skierniewickim Festiwalu Sztafet. Podobnie jak

w ubiegłym roku zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców zajęła I miejsce. Opiekunem była p.Małgorzata Cuper

 

 

 

Klasa III A w WODN

Dnia 24 maja 2017 uczniowie klasy 3 A pod opieką wychowawczyni Ewy Szymańskiej odbyli wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach na zajęcia pt. "Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych, kształtowanie postaw i wychowanie do wartości poprzez bajkę. Latawcem po bajkach". Dzieci w grupach samodzielnie tworzyły  i opowiadały bajkę w oparciu o wybrane przez siebie ilustracje. Zdobywały wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie motywowania do czytania w oparciu o bajki.  Poznały i śpiewały  piosenki  o latawcach. Następnie samodzielnie wykonały model latawca z różnych materiałów. Było to ciekawe spotkanie oparte o bajkę,plastykę i muzykę.

Opracowanie: Ewa Szymańska

   

Zajęcia edukacji regionalnej

W dniu 19 maja 2017 r. uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni p. Anny Dąbrowskiej udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach na zajęcia  z edukacji regionalnej ,, Poznaj swoją ,,Małą Ojczyznę”.  Celem zajęć było  kształtowanie poczucia więzi z miejscem zamieszkania i regionem. Uczniowie na zajęciach poznali  historię miasta Skierniewice, jego zabytki, legendy, charakterystyczne elementy. Zapoznali  się także z tradycjami i folklorem regionu, tradycjami garncarskimi Bolimowa i elementy folkloru łowickiego. Podczas zajęć uczniowie wykonali  flagę Skierniewic, wycinankę łowicką oraz rozwiązywali  krzyżówkę podsumowującą zdobytą wiedzę.

 

Wycieczka

W dniu 16.05.2017 r. uczniowie klasy Ia i  Ib pod opieką wychowawczyń: p. Haliny Fastyn  i p. Anny Dąbrowskiej udali się na wycieczkę do Warszawy.

Na początku uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili barokowo- klasycystyczny Zamek Królewski, który dziś stanowi pomnik historii i kultury narodowej, pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne. W Zamku Królewskim uczniowie  wzięli udział w lekcji muzealnej. Następnie wycieczkowicze udali się na spacer po pięknym warszawskim Starym Mieście, gdzie podziwiali najpiękniejsze miejsca i zabytki m.in.: Kolumnę Zygmunta, Warszawską Syrenkę, Pomnik Małego Powstańca.

Po zakupie pamiątek wszyscy udali się przed Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie mieli możliwość obejrzenia zmiany wart. Na koniec uczestnicy zwiedzili ogród  znajdujący się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów w Europie.

W drodze powrotnej nie zabrakło oczywiście posiłku w Mc Donalds.

W czasie wycieczki sprzyjała piękna pogoda. Wszyscy trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu.

   

Strona 6 z 16