• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Wielkanocny Apel

W środę, 12 kwietnia, uczniowie z klasy III e i III g, pod opieką p. Sylwii Koriat i Bogumiły Kamińskiej, przygotowali uroczysty Apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Poza ciekawymi informacjami na temat tradycji polskich związanych z tymi Świętami, nie zabrakło pięknie przystrojonego stołu, koszyczków ze święconką oraz pisanek. Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego na Najładniejszą pisankę, przeprowadzonego przez p. Sylwię Jasnowską - Pełkę, p. Dominikę Nowakowską-Kasprzyk i S. Dziudę. Wyniki konkursu wyglądały następująco: I miejsce Karolina Laska II e, II miejsce Michalina Majchrzak IId, III miejsce Jakub Letki IIIf. Wyróżnienia: Julia Nowakowska IIf, Maciej Jacak IIc, Emilia Sobieszczańska IIg. Na zakończenie Pan Dyrektor Karol Rzepecki złożył wszystkim świąteczne życzenia.

 

 

 


Zawody "5 Milionów"

 

10 kwietnia reprezentacja uczniów klas I-IV walczyła w rejonowych zawodach "5 Milionów". Zdecydowaną różnicą punktów wygrali z drużyną z Żychlina i Kutna. Po wielu latach uczniowie naszej szkoły pojadą 25 kwietnia na rozgrywki wojewódzkie do Łodzi!!!

 

Kolejny sukces uczniów klas 1 -3

Nasza szkoła reprezentowana przez: Kaję Górnicką, Alexandra Garbicza, Adama Paćkowskiego, Dominikę Orzyńską, Dominika Przybył, Amelię Gawinowską, Igora Jackowskiego zdobyła II miejsce w IV MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ,,BEZPIECZNIE  I ZDROWO”.

Konkurs odbył się 07. 04. 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 7. Drużynę przygotowała Mariola Białkowska. Uczestnicy konkursu prezentowali wiedzę z zakresu: bezpieczeństwa w szkole, w domu i na ulicy, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zdrowego odżywiania. Nasza drużyna doskonale poradziła sobie z tymi zagadnieniami i objęła prowadzenie. Drugi etap konkursu obejmował pięć konkurencji sportowych. Z nimi również nasi uczniowie nie mięli najmniejszych problemów. W rezultacie zajęli 1 miejsce ex aequo ze Szkołą Podstawową nr 4. Ostatecznie po dogrywce uplasowali się na drugim miejscu. Ogromnie cieszy fakt, że po raz kolejny uczniowie naszej szkoły potrafią zaprezentować swoją dużą wiedzę i doskonałe umiejętności sportowe.

Mariola Białkowska

 

Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych

Dnia 29 marca 2017 roku uczniowie z klasy IIa  i  IId uczestniczyli w świątecznych warsztatach kulinarnych w Bednarach. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy z kucharzem o tradycjach i zwyczajach Świąt Wielkanocnych oraz o potrawach, które wkrótce pojawia się na wielkanocnych stołach w naszych domach. Następnie przystąpiliśmy do przygotowania kilku potraw oraz tradycyjnych mazurków. Wszyscy uczniowie chętnie zagniatali ciasto, wałkowali, kroili, dekorowali  i … podjadali. Na zakończenie zasiedliśmy do wielkanocnego stołu, podzieliliśmy się jajkiem i skosztowaliśmy przygotowane pyszności. Zdaniem prowadzącej zajęcia pani kucharki, możemy śmiało wystartować w programie ,,Master Chef Junior”.

Mariola Białkowska i Katarzyna Kowalska

   

Wycieczka do Bednar klasy 2b i 2c SP

Dnia 27 marca uczniowie klas 2b oraz 2c pojechali do Karczmy Bednarskiej, by pod okiem bednarskich gospodyń poznać tajemnice wielkanocnych wypieków i potraw. Najpierw dzieci wysłuchały informacji o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych, a potem przeszły do działania... Piekły i ozdabiały mazurkowe ciasteczka, przygotowywały pasty jajeczne oraz faszerowały nimi jajka i smarowały kanapki. Na koniec wysłuchały informacji o zasadach zachowania przy stole i wreszcie... wspólnie zjadły przygotowane wielkanocne śniadanie. Dzieci stwierdziły, że wspólne gotowanie to niezapomniana przygoda i dobra zabawa.

Opracowanie: Małgorzata Danelska

 

Piknik w Budach Grabskich

27 marca 2017 r. uczniowie klasy  IIIA /SP pod opieką  wychowawczyni  p. Ewy Szymańskiej przywitali wiosnę w Budach Grabskich – ‘’Grabskie Sioło’’. Piknik rozpoczął się od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego "Skarby przyrodnicze mojego miasta - 560 rocznica nadania praw miejskich Skierniewicom". Spośród pięknych prac przygotowanych przez uczniów nagrodzono 3 najlepsze. I miejsce zajęła praca Kacpra Podrażki,  II miejsce - praca Mai Stypińskiej, natomiast III miejsce - Miłosza Brzózki. Po wręczeniu nagród  dzieci dziarsko i skocznie odśpiewały "Wiosennego walczyka".  Po wesołym występie, na uczestników pikniku czekał stół szwedzki z wiosennymi smakołykami. Dzieci przygotowywały przepyszne kanapki z chrupiącymi, kolorowymi i zdrowymi nowalijkami, które wszystkim niezwykle smakowały. Wiosenne słońce umiliło spacer po lesie na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, podczas którego dzieci obserwowały przyrodę budzącą się po zimie. Mieliśmy okazję zobaczyć żeremia bobrów  i drzewa przez nie pościnane, pływające łabędzie  oraz różnej wielkości mrowiska.  Wszędzie dokoła: na drzewach, krzewach i w trawie widać i czuć było wiosnę :). Po energetyzującym spacerze piekliśmy przy ognisku kiełbaski. Dzieci korzystały z ciepłej i słonecznej pogody także podczas zabaw na świeżym powietrzu, które zakończyły wiosenny piknik.

Opracowała : Ewa Szymańska

   

Strona 7 z 15