• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Dzieje Polski w legendach

ZSSO SP nr 5 im. Jana Pawła II organizatorem XI Międzyszkolnego Konkursu

„Dzieje Polski w legendach”

Dnia 22 marca 2017 r. miał miejsce XI Międzyszkolny Konkurs  „Dzieje Polski w legendach”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice Pana Krzysztofa Jażdżyka. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań historią Polski, wyrabianie poczucia przynależności narodowej, rozwijanie nawyków czytelniczych oraz integracja środowisk szkolnych. W  konkursie uczestniczyło 19 uczniów klas trzecich z 8 szkół podstawowych z terenu miasta Skierniewice. Ich zadaniem było wykazanie się wiedzą z zakresu znajomości polskich legend związanych z historią naszego kraju. Uczniowie musieli m.in. przyporządkować wydarzenia i osoby do konkretnej legendy, rozpoznać po fragmencie tekstu jej tytuł, wyjaśnić wyrazy, czy pojęcia. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali: Hanna Rudnicka i Marta Wenus z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ks. St. Konarskiego oraz Anna Gałkowska z SP nr 5. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Skierniewice oraz Radę Rodziców ZSSO. Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu były panie: Anna Gansner- Milczarek, Małgorzata Danelska, Halina Fastyn, Elżbieta Zwolińska.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w następnych edycjach tegoż przedsięwzięcia.

Opracowała: Małgorzata Danelska

 

Powitanie Wiosny w klasach I-III

Dnia 21 marca w godzinach 9.00 i 13.00 na górnej sali gimnastycznej odbył się zlot „zielonych”. To uczniowie klas I – III ubrani w zielone stroje witali Wiosnę. Dzieci na wiele sposobów pokazywały, że rozpiera je wiosenna energia: wykonywały pracę plastyczną na czas, gromadnie śpiewały piosenki i recytowały wiersze, wykonywały też postać Pani Wiosny, wymyślały sylwety wiosennych drzew oraz projektowały koszulki dla swojej szkoły na nową porę roku. Wszystkim dopisywały humory, a wspólnie spędzony czas sprzyjał międzyklasowej integracji.

„Puk, puk w okienko!

Wyjdźcie ze szkoły prędko!

Wiosna idzie...”

Opracowanie: Anna Dąbrowska

Małgorzata Danelska

 

Skierniewicki Bieg Wagarowicza

21 marca 2017 r. czyli PIERWSZY  DZIEŃ  WIOSNY uczniowie klas I-III naszej szkoły uczcili bardzo aktywnie, na sportowo pod  hasłem „Skierniewicki Bieg Wagarowicza”. Organizatorem biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach. Trzydzieści troje zawodników gorąco dopingowanych przez  kolegów, koleżanki, rodziców i panie wychowawczynie ukończyło bieg, który miał miejsce na stadionie przy ulicy Pomologicznej. Opiekunami grupy były panie: Ewa Szymańska, Mariola Białkowska i Halina Fastyn.

A oto wyniki biegu:

Dziewczęta - rocznik 2007

Patrycja Gajek – 7 miejsce

Maja Kosmatka – 10 miejsce

Chłopcy - rocznik 2007

Franciszek Pawlata - 2 miejsce

Karol Mańkowski- 6 miejsce

Miłosz Pisarek – 10 miejsce

Dziewczęta - rocznik 2008

Marcela Nagórska – 1 miejsce

Kaja Górnicka – 3 miejsce

Amelia Laska – 4 miejsce

Maja Sabała – 10 miejsce

Chłopcy - rocznik 2008

Szymon Dyjasiński – 2 miejsce

Alan Pierzankowski – 7 miejsce

Franciszek Kurzawa – 11 miejsce

Dziewczęta - rocznik 2009

Julia Krawiec – 4 miejsce

XanthiaHuben – 5 miejsce

Dominika Ogrzyńska – 6 miejsce

Chłopcy  - rocznik 2009

Filip Dudek – 3 miejsce

Ksawery Pękala – 4 miejsce

Wojciech Korzeń – 5 miejsce

Tomasz Mikulski – 5 miejsce

Maksymilian Sawicki – 6 miejsce

Jakub Gawliczek – 8 miejsce

Adam Paćkowski – 9 miejsce

Wszystkim uczestnikom biegu dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.

opracowała: Ewa Szymańska

   

Zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej w bibliotece.

W dniu 14 marca 2017 roku uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni p. Anny Dąbrowskiej wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej pt. ,,Jak to z książką było …” . Dzieci za pomocą wehikułu czasu przeniosły się do starożytnego Egiptu. Po wylądowaniu poznały życie codzienne w starożytnym Egipcie, wynalazki Egipcjan: pismo (hieroglify), klepsydra, pergamin, skalpel chirurgiczny i latarnię morską. Nauczyciel  prowadzący zaprezentował im narzędzia i materiały pisarskie (rylce, pióra trzcinowe, tabliczki gliniane, papirus, pergamin, papier). Dzieci poznały  różne formy książki : tabliczki kamienne, gliniane, zwój, kodeks, e-czytnik). W dalszej części zajęć dzieci poznały  wirtualne biblioteki świata starożytnego, obejrzały  film pt. Jak powstało pismo?, bajkę o Faraonie Tutenchamonie. Następnie uczestniczyły  w różnych zabawach (np.: zabawa w mumie, kot i mysz, układały najwyższą piramidę  oraz swoje imię za pomocą hieroglifów). Na zakończenie wykonały maskę Faraona.  Zadowolone z nowymi wiadomościami wróciły do szkoły.

 

 

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w klasie 3A krył za sobą wiele niespodzianek i konkursów.
Pierwszy z nich to Klasowe Wybory Miss, w których każda dziewczynka chętnie robiła makijaż i fryzurę aby kolejno zaprezentować się przed całą klasą oraz opowiedzieć kilka słów o sobie.
Chłopcy zacięcie przyznawali odpowiednie tytuły i wyróżnienia swoim koleżankom.

Każda z nich była oczywiście wygraną i otrzymała koronę Miss.
I oto Miss dobroczynności została Wychowawczyni Pani Ewa Szymańska, Miss Dobrej Zabawy Lena Krulik, Miss Sportu Maja Kosmatka, Miss Elegancji Lena Matysiak, Miss Koleżeńskości Maja Stypińska,
Miss Uroku Julka Urbanek a Miss Wdzięku Patrycja Gajek.


Chłopcy uznali, iż każda koleżanka jest wyjątkowa i zasługuje na tytuły...Miss pasji, foto, uśmiechu itp.
A oto nasze Miss w całej okazałości


W kolejnych konkursach to już chłopcy musieli wykazać się umiejętnościami rozśmieszania koleżanek i naśladowania wskazanych im postaci. Rozbawione popisami kolegów, dziewczyny wydawały ocenę ich zmagań. Słodki poczęstunek zakończył miłą zabawę i tegoroczny Dzień kobiet został uznany za udany.

opracowała Ewa Szymańska

   

Strona 8 z 15