• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Piknik w Budach Grabskich

27 marca 2017 r. uczniowie klasy  IIIA /SP pod opieką  wychowawczyni  p. Ewy Szymańskiej przywitali wiosnę w Budach Grabskich – ‘’Grabskie Sioło’’. Piknik rozpoczął się od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego "Skarby przyrodnicze mojego miasta - 560 rocznica nadania praw miejskich Skierniewicom". Spośród pięknych prac przygotowanych przez uczniów nagrodzono 3 najlepsze. I miejsce zajęła praca Kacpra Podrażki,  II miejsce - praca Mai Stypińskiej, natomiast III miejsce - Miłosza Brzózki. Po wręczeniu nagród  dzieci dziarsko i skocznie odśpiewały "Wiosennego walczyka".  Po wesołym występie, na uczestników pikniku czekał stół szwedzki z wiosennymi smakołykami. Dzieci przygotowywały przepyszne kanapki z chrupiącymi, kolorowymi i zdrowymi nowalijkami, które wszystkim niezwykle smakowały. Wiosenne słońce umiliło spacer po lesie na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, podczas którego dzieci obserwowały przyrodę budzącą się po zimie. Mieliśmy okazję zobaczyć żeremia bobrów  i drzewa przez nie pościnane, pływające łabędzie  oraz różnej wielkości mrowiska.  Wszędzie dokoła: na drzewach, krzewach i w trawie widać i czuć było wiosnę :). Po energetyzującym spacerze piekliśmy przy ognisku kiełbaski. Dzieci korzystały z ciepłej i słonecznej pogody także podczas zabaw na świeżym powietrzu, które zakończyły wiosenny piknik.

Opracowała : Ewa Szymańska

 

Dzieje Polski w legendach

ZSSO SP nr 5 im. Jana Pawła II organizatorem XI Międzyszkolnego Konkursu

„Dzieje Polski w legendach”

Dnia 22 marca 2017 r. miał miejsce XI Międzyszkolny Konkurs  „Dzieje Polski w legendach”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice Pana Krzysztofa Jażdżyka. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań historią Polski, wyrabianie poczucia przynależności narodowej, rozwijanie nawyków czytelniczych oraz integracja środowisk szkolnych. W  konkursie uczestniczyło 19 uczniów klas trzecich z 8 szkół podstawowych z terenu miasta Skierniewice. Ich zadaniem było wykazanie się wiedzą z zakresu znajomości polskich legend związanych z historią naszego kraju. Uczniowie musieli m.in. przyporządkować wydarzenia i osoby do konkretnej legendy, rozpoznać po fragmencie tekstu jej tytuł, wyjaśnić wyrazy, czy pojęcia. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali: Hanna Rudnicka i Marta Wenus z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ks. St. Konarskiego oraz Anna Gałkowska z SP nr 5. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Skierniewice oraz Radę Rodziców ZSSO. Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu były panie: Anna Gansner- Milczarek, Małgorzata Danelska, Halina Fastyn, Elżbieta Zwolińska.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w następnych edycjach tegoż przedsięwzięcia.

Opracowała: Małgorzata Danelska

 

Powitanie Wiosny w klasach I-III

Dnia 21 marca w godzinach 9.00 i 13.00 na górnej sali gimnastycznej odbył się zlot „zielonych”. To uczniowie klas I – III ubrani w zielone stroje witali Wiosnę. Dzieci na wiele sposobów pokazywały, że rozpiera je wiosenna energia: wykonywały pracę plastyczną na czas, gromadnie śpiewały piosenki i recytowały wiersze, wykonywały też postać Pani Wiosny, wymyślały sylwety wiosennych drzew oraz projektowały koszulki dla swojej szkoły na nową porę roku. Wszystkim dopisywały humory, a wspólnie spędzony czas sprzyjał międzyklasowej integracji.

„Puk, puk w okienko!

Wyjdźcie ze szkoły prędko!

Wiosna idzie...”

Opracowanie: Anna Dąbrowska

Małgorzata Danelska

   

Skierniewicki Bieg Wagarowicza

21 marca 2017 r. czyli PIERWSZY  DZIEŃ  WIOSNY uczniowie klas I-III naszej szkoły uczcili bardzo aktywnie, na sportowo pod  hasłem „Skierniewicki Bieg Wagarowicza”. Organizatorem biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach. Trzydzieści troje zawodników gorąco dopingowanych przez  kolegów, koleżanki, rodziców i panie wychowawczynie ukończyło bieg, który miał miejsce na stadionie przy ulicy Pomologicznej. Opiekunami grupy były panie: Ewa Szymańska, Mariola Białkowska i Halina Fastyn.

A oto wyniki biegu:

Dziewczęta - rocznik 2007

Patrycja Gajek – 7 miejsce

Maja Kosmatka – 10 miejsce

Chłopcy - rocznik 2007

Franciszek Pawlata - 2 miejsce

Karol Mańkowski- 6 miejsce

Miłosz Pisarek – 10 miejsce

Dziewczęta - rocznik 2008

Marcela Nagórska – 1 miejsce

Kaja Górnicka – 3 miejsce

Amelia Laska – 4 miejsce

Maja Sabała – 10 miejsce

Chłopcy - rocznik 2008

Szymon Dyjasiński – 2 miejsce

Alan Pierzankowski – 7 miejsce

Franciszek Kurzawa – 11 miejsce

Dziewczęta - rocznik 2009

Julia Krawiec – 4 miejsce

XanthiaHuben – 5 miejsce

Dominika Ogrzyńska – 6 miejsce

Chłopcy  - rocznik 2009

Filip Dudek – 3 miejsce

Ksawery Pękala – 4 miejsce

Wojciech Korzeń – 5 miejsce

Tomasz Mikulski – 5 miejsce

Maksymilian Sawicki – 6 miejsce

Jakub Gawliczek – 8 miejsce

Adam Paćkowski – 9 miejsce

Wszystkim uczestnikom biegu dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.

opracowała: Ewa Szymańska

 

Zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej w bibliotece.

W dniu 14 marca 2017 roku uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni p. Anny Dąbrowskiej wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej pt. ,,Jak to z książką było …” . Dzieci za pomocą wehikułu czasu przeniosły się do starożytnego Egiptu. Po wylądowaniu poznały życie codzienne w starożytnym Egipcie, wynalazki Egipcjan: pismo (hieroglify), klepsydra, pergamin, skalpel chirurgiczny i latarnię morską. Nauczyciel  prowadzący zaprezentował im narzędzia i materiały pisarskie (rylce, pióra trzcinowe, tabliczki gliniane, papirus, pergamin, papier). Dzieci poznały  różne formy książki : tabliczki kamienne, gliniane, zwój, kodeks, e-czytnik). W dalszej części zajęć dzieci poznały  wirtualne biblioteki świata starożytnego, obejrzały  film pt. Jak powstało pismo?, bajkę o Faraonie Tutenchamonie. Następnie uczestniczyły  w różnych zabawach (np.: zabawa w mumie, kot i mysz, układały najwyższą piramidę  oraz swoje imię za pomocą hieroglifów). Na zakończenie wykonały maskę Faraona.  Zadowolone z nowymi wiadomościami wróciły do szkoły.

 

   

Strona 9 z 16