• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Spotkanie z autorem książek dla dzieci.

Dnia 8 marca 2017r. uczniowie klas 1b i 2a wraz z wychowawcami pania Anną Dąbrowską i panią Mariolą Białkowską uczestniczyli w spotkaniu z panem Andrzejem Markiem Grabowskim autorem książek dla dzieci (m.in: Instrukcja obsługi pieska Jacósia, Zając Poziomka, Pirat Jędruś, Kulfon co z ciebie wyrośnie?, Wojna na Pięknym Brzegu, Mumciuś, Dziewczynka ze srebrnym zębem). Pan Grabowski w sposób barwny i wesoły opowiadał o bohaterach, którzy pojawiają się w jego książkach, zachęcając dzieci do przeczytania całej historii. Autor w bardzo ciekawy sposób przekazywał uczniom  jak nagrywa się programy telewizyjne, wykonując z dziećmi ćwiczenia na dykcję. Opowiadał o swojej współpracy z Telewizją Polską, będąc autorem wielu programów dla dzieci tj.: Tik- Tak, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcia i Budzik.  Pan Andrzej Marek Grabowski w wielkiej kolorowej walizce przywiózł także bohaterów z programów telewizyjnych, a byli to: kot Budzik, jego sąsiedzi - potwory Bezkajku i Szefuncio, Kulfon i Zając Poziomka. Autor fachowo nazywał je (pacynka, kukiełka, jawajka), objaśniając zasady ich ożywiania. Przy okazji prezentacji kukiełek, dzieci mogły wykazać się aktorskimi umiejętnościami.

Na zakończenie autor złożył autografy na zakupionych przez czytelników książkach.

Całe spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, pełnej ciepła, humoru i dobrej zabawy. Nie zabrakło w nim mądrych, edukacyjnych i wychowawczych wskazówek.

Opracowała: Anna Dąbrowska

 

Zajęcia w bibliotece

9 marca uczniowie klasy 3G, wraz z wychowawczynią Bogumiłą Kamińską, uczestniczyli w zajęciach "Zaczarowany świat bajek i baśni - zabawy z książką", zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną. Na początku spotkania dzieci obejrzały "Bajkę o 6 sługach". Kolejną atrakcją była zabawa "Tajemnice skrzyni". Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki dotyczące bajek i poznali treść wierszyków poświęconych książkom. W dalszej części spotkania wysłuchali treści "Książki bez obrazków" oraz deklamacji wierszy J. Brzechwy: "Dwie gaduły" i "Dwie krawcowe". Na zakończenie dzieci rozwiązywały krzyżówki związane z tematem spotkania oraz otrzymały kolorowanki z ulubionymi postaciami z bajek.

opracowała: Bogumiła Kamińska

 

Fabryka Czekolady

W dniu 28 .02.2017 r.  uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni p. Anny Dąbrowskiej udali się na wycieczkę do Fabryki Czekolady E. Wedel w Warszawie.

Na początku ,, słodkiej przygody” uczniowie przeszli przez dziedziniec Fabryki cofając się w czasy 1930 roku podziwiając stare budynki dawnej fabryki. Następnie przeszli do Sali rzeźb podziwiając galerię obrazów i rzeźb wykonanych z czekolady. Przyszła kolej na chwilę odpoczynku – uczniowie udali się do sali, gdzie obejrzeli film o pochodzeniu kakao i wysłuchali ciekawostek na temat czekolady i co najwspanialsze zostali poczęstowani ciepłą czekoladą, ptasim mleczkiem i innymi słodkościami. Po takim słodkim poczęstunku udali się na dalsze zwiedzanie ,,Słodkiej fabryki”. Przeszli antresolą przy Pracowni Rarytasów, gdzie powstają wspaniałe i unikatowe słodkości.  Następnie obserwowali linię produkcyjną, gdzie powstają czekolady i batony.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Ale to nie był koniec tej niezwykłej wycieczki. Zadowoleni udali się do Pijali Czekolady, gdzie czekały nich dalsze niespodzianki- ,,Czekoladowe warsztaty”. Zajęcia rozpoczęli od szklaneczki ciepłej czekolady i krótkiej pogawędki o historii Pijalni. Następnie każdy otrzymał ciasteczkowe serca, które miał ozdobić … oczywiście czekoladą.  Warsztaty zakończyły się wręczeniem dyplomu ,,Mistrza Czekolady w zakresie Sztuki Dekoracji Czekoladą”. Miniam……..

opracowała Anna Dąbrowska

   

,,Zaczarowany świat bajek i baśni”

W dniu 24 lutego 2017 r. uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni p. Anny Dąbrowskiej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach pt. ,,Zaczarowany świat bajek i baśni”.

W czasie zajęć dzieci poznały bohaterów różnych bajek. Zapoznały się z  najważniejszymi wartościami w życiu człowieka. W trakcie zajęć  dzieci obejrzał film na motywach baśni braci Grimm pt. ,,O sześciu sługach”, wzięły udział w zabawach i  zgadywanych. Następnie uczestniczyły w głośnym czytaniu fragmentów baśni. Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną związaną z tematem zajęć.

opracowała Anna Dąbrowska

 

SZKOLNY KONKURS LITERACKI "LEGENDY POLSKIE”

Dnia 27 lutego 2017r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie SZKOLNEGO KONKURSU LITERACKIEGO  ,,LEGENDY POLSKIE”

Celem konkursu było: poznanie przeszłości naszej Ojczyzny, kształtowanie pojęć historycznych oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

W konkursie uczestniczyło 16 uczniów z klas III SP naszej szkoły, których zadaniem  było wykazanie się znajomością legend zawartych w zbiorze ,,Legendy polskie”.

I   miejsce – Anna Gałkowska

II  miejsce – Anastazja Szalewicz

III miejsce – Franciszek Pawlata

Wszyscy uczestnicy  konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSSO. Za przebieg i organizację tego konkursu odpowiedzialne były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Grażyna Łapińska, Ewa Szymańska, Bogumiła Kamińska i Sylwia Koriat.

opracowała: Ewa Szymańska

   

Strona 9 z 15