• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Skierniewicki Bieg Wagarowicza

21 marca 2017 r. czyli PIERWSZY  DZIEŃ  WIOSNY uczniowie klas I-III naszej szkoły uczcili bardzo aktywnie, na sportowo pod  hasłem „Skierniewicki Bieg Wagarowicza”. Organizatorem biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach. Trzydzieści troje zawodników gorąco dopingowanych przez  kolegów, koleżanki, rodziców i panie wychowawczynie ukończyło bieg, który miał miejsce na stadionie przy ulicy Pomologicznej. Opiekunami grupy były panie: Ewa Szymańska, Mariola Białkowska i Halina Fastyn.

A oto wyniki biegu:

Dziewczęta - rocznik 2007

Patrycja Gajek – 7 miejsce

Maja Kosmatka – 10 miejsce

Chłopcy - rocznik 2007

Franciszek Pawlata - 2 miejsce

Karol Mańkowski- 6 miejsce

Miłosz Pisarek – 10 miejsce

Dziewczęta - rocznik 2008

Marcela Nagórska – 1 miejsce

Kaja Górnicka – 3 miejsce

Amelia Laska – 4 miejsce

Maja Sabała – 10 miejsce

Chłopcy - rocznik 2008

Szymon Dyjasiński – 2 miejsce

Alan Pierzankowski – 7 miejsce

Franciszek Kurzawa – 11 miejsce

Dziewczęta - rocznik 2009

Julia Krawiec – 4 miejsce

XanthiaHuben – 5 miejsce

Dominika Ogrzyńska – 6 miejsce

Chłopcy  - rocznik 2009

Filip Dudek – 3 miejsce

Ksawery Pękala – 4 miejsce

Wojciech Korzeń – 5 miejsce

Tomasz Mikulski – 5 miejsce

Maksymilian Sawicki – 6 miejsce

Jakub Gawliczek – 8 miejsce

Adam Paćkowski – 9 miejsce

Wszystkim uczestnikom biegu dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.

opracowała: Ewa Szymańska

 

Zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej w bibliotece.

W dniu 14 marca 2017 roku uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni p. Anny Dąbrowskiej wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej pt. ,,Jak to z książką było …” . Dzieci za pomocą wehikułu czasu przeniosły się do starożytnego Egiptu. Po wylądowaniu poznały życie codzienne w starożytnym Egipcie, wynalazki Egipcjan: pismo (hieroglify), klepsydra, pergamin, skalpel chirurgiczny i latarnię morską. Nauczyciel  prowadzący zaprezentował im narzędzia i materiały pisarskie (rylce, pióra trzcinowe, tabliczki gliniane, papirus, pergamin, papier). Dzieci poznały  różne formy książki : tabliczki kamienne, gliniane, zwój, kodeks, e-czytnik). W dalszej części zajęć dzieci poznały  wirtualne biblioteki świata starożytnego, obejrzały  film pt. Jak powstało pismo?, bajkę o Faraonie Tutenchamonie. Następnie uczestniczyły  w różnych zabawach (np.: zabawa w mumie, kot i mysz, układały najwyższą piramidę  oraz swoje imię za pomocą hieroglifów). Na zakończenie wykonały maskę Faraona.  Zadowolone z nowymi wiadomościami wróciły do szkoły.

 

 

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w klasie 3A krył za sobą wiele niespodzianek i konkursów.
Pierwszy z nich to Klasowe Wybory Miss, w których każda dziewczynka chętnie robiła makijaż i fryzurę aby kolejno zaprezentować się przed całą klasą oraz opowiedzieć kilka słów o sobie.
Chłopcy zacięcie przyznawali odpowiednie tytuły i wyróżnienia swoim koleżankom.

Każda z nich była oczywiście wygraną i otrzymała koronę Miss.
I oto Miss dobroczynności została Wychowawczyni Pani Ewa Szymańska, Miss Dobrej Zabawy Lena Krulik, Miss Sportu Maja Kosmatka, Miss Elegancji Lena Matysiak, Miss Koleżeńskości Maja Stypińska,
Miss Uroku Julka Urbanek a Miss Wdzięku Patrycja Gajek.


Chłopcy uznali, iż każda koleżanka jest wyjątkowa i zasługuje na tytuły...Miss pasji, foto, uśmiechu itp.
A oto nasze Miss w całej okazałości


W kolejnych konkursach to już chłopcy musieli wykazać się umiejętnościami rozśmieszania koleżanek i naśladowania wskazanych im postaci. Rozbawione popisami kolegów, dziewczyny wydawały ocenę ich zmagań. Słodki poczęstunek zakończył miłą zabawę i tegoroczny Dzień kobiet został uznany za udany.

opracowała Ewa Szymańska

   

Spotkanie z autorem książek dla dzieci.

Dnia 8 marca 2017r. uczniowie klas 1b i 2a wraz z wychowawcami pania Anną Dąbrowską i panią Mariolą Białkowską uczestniczyli w spotkaniu z panem Andrzejem Markiem Grabowskim autorem książek dla dzieci (m.in: Instrukcja obsługi pieska Jacósia, Zając Poziomka, Pirat Jędruś, Kulfon co z ciebie wyrośnie?, Wojna na Pięknym Brzegu, Mumciuś, Dziewczynka ze srebrnym zębem). Pan Grabowski w sposób barwny i wesoły opowiadał o bohaterach, którzy pojawiają się w jego książkach, zachęcając dzieci do przeczytania całej historii. Autor w bardzo ciekawy sposób przekazywał uczniom  jak nagrywa się programy telewizyjne, wykonując z dziećmi ćwiczenia na dykcję. Opowiadał o swojej współpracy z Telewizją Polską, będąc autorem wielu programów dla dzieci tj.: Tik- Tak, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcia i Budzik.  Pan Andrzej Marek Grabowski w wielkiej kolorowej walizce przywiózł także bohaterów z programów telewizyjnych, a byli to: kot Budzik, jego sąsiedzi - potwory Bezkajku i Szefuncio, Kulfon i Zając Poziomka. Autor fachowo nazywał je (pacynka, kukiełka, jawajka), objaśniając zasady ich ożywiania. Przy okazji prezentacji kukiełek, dzieci mogły wykazać się aktorskimi umiejętnościami.

Na zakończenie autor złożył autografy na zakupionych przez czytelników książkach.

Całe spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, pełnej ciepła, humoru i dobrej zabawy. Nie zabrakło w nim mądrych, edukacyjnych i wychowawczych wskazówek.

Opracowała: Anna Dąbrowska

 

Zajęcia w bibliotece

9 marca uczniowie klasy 3G, wraz z wychowawczynią Bogumiłą Kamińską, uczestniczyli w zajęciach "Zaczarowany świat bajek i baśni - zabawy z książką", zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną. Na początku spotkania dzieci obejrzały "Bajkę o 6 sługach". Kolejną atrakcją była zabawa "Tajemnice skrzyni". Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki dotyczące bajek i poznali treść wierszyków poświęconych książkom. W dalszej części spotkania wysłuchali treści "Książki bez obrazków" oraz deklamacji wierszy J. Brzechwy: "Dwie gaduły" i "Dwie krawcowe". Na zakończenie dzieci rozwiązywały krzyżówki związane z tematem spotkania oraz otrzymały kolorowanki z ulubionymi postaciami z bajek.

opracowała: Bogumiła Kamińska

   

Strona 10 z 17