• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

QUIZ WIEDZY O SKIERNIEWICACH

Dnia 10 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbył się V QUIZ WIEDZY O SKIERNIEWICACH ,,SKIERNIEWICE – MOJE MIASTO”

Celem konkursu było: uczczenie 560 rocznicy nadania praw miejskich Skierniewicom, rozbudzenie zainteresowań historią i zabytkami swojego miasta oraz integracja środowisk klasowych.

Uczestnikami konkursu były następujące zespoły uczniów klas trzecich:

Klasa III A: Maja Kosmatka, Wojciech Zakrzewski, Szymon Urbaniak

Klasa III B: Amelia Gawinowska, Igor Jackowski

Klasa III C : Oliwia Garbicz, Amelia Stanisławska, Maria Rak

Klasa III D: Jan Walczak, Jakub Marat, Julia Kwestarz

Klasa III E : Olga Chabracka, Oliwia Ślewiczko, Zuzanna Jacak

Klasa III F: Izabela Kowalczyk, Oliwia Rzepecka, Nadia Walewska

Klasa III G: Justyna Galik, Daria Płużka, Natalia Rutkowska

Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą o swoim mieście, jednak w tym konkursie zwyciężyła drużyna z klasy III C.  II miejsce zdobyła  klasa III G, natomiast III miejsce wywalczyli reprezentanci klasy III A.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięska drużyna dodatkowo upominki.

Za przebieg i organizację tego konkursu odpowiedzialne były nauczycielki: Grażyna Łapińska, Ewa Szymańska, Sylwia Koriat i Bogumiła Kamińska.

 

X Szkolny Konkurs Literacki

Dnia 4 stycznia 2017 r. odbył się X Szkolny Konkurs Literacki ,,W Krainie Baśni”,

którego organizatorem był Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Skierniewicach.

Celem konkursu było: Propagowanie wśród dzieci zamiłowania do poznawania baśni, kształtowanie umiejętności poprawnego i barwnego opowiadania, oraz rozbudzanie wyobraźni i wrażliwości dziecka na piękno literatury.

Uczestnikami konkursu byli następujący uczniowie z klas I-III SP.

Klasa I b – Hanna Bańburska

Klasa II a – Zofia Gierach

Klasa II b – Zofia Wiśniewska – I miejsce

Klasa II c -  Hanna Guzewska – II miejsce

Klasa II d  - Amelia Lelonkiewicz – III miejsce

Klasa II e – Karolina Laska

Klasa II f – Zuzanna Piekut

Klasa II g – Emilia Sobieszczańska

Klasa IIIa – Maria Latasiewicz – II miejsce

Klasa III b – Jan Siejkowski

Klasa III c – Zuzanna Grodzicka

Klasa III d – Dominika Kułach – I miejsce

Klasa III e – Aleksandra Wojda

Klasa III f – Amelia Bil – III miejsce

Klasa III g – Justyna Galik

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy dyplomy i upominki.

Za przebieg i organizację tego konkursu odpowiedzialne były nauczycielki: Grażyna Łapińska, Ewa Szymańska, Sylwia Galińska i Bogumiła Kamińska.

Opracowała: Ewa Szymańska


 

Wigilia w klasie IIIA

22 grudnia uczniowie klasy 3A świętowali podczas spotkania wigilijnego. Klasową Wigilię,  rozpoczęto od łamania się opłatkiem i składania życzeń. Nie zabrakło także kolęd, które wszystkich wprowadziły w świąteczny nastrój. Na wigilijnym stole wśród licznych smakołyków pięknie pachniały i cudownie smakowały pierniczki, które przygotowały dzieci wspólnie z rodzicami. Podczas spotkania uczniowie wykazali się także swoją wiedzą na temat Świąt Bożego Narodzenia. Gwiazdkowy quiz pokazał, że świetnie znają tradycje związane z tymi najpiękniejszymi świętami. Niezwykłą przyjemność wszystkim sprawiła zabawa w rozpakowywanie prezentu. Sprawa nie była jednak oczywista i bynajmniej prosta, gdyż prezent był niezwykle starannie zapakowany. Dodatkowym utrudnieniem były rękawice kucharskie, w których wszyscy po kolei próbowali rozpakować niespodziankę. W końcu, po wielu przymiarkach rękawic, dzięki wspólnemu wysiłkowi, udało się "rozbroić" świąteczną paczkę.

Ewa Szymańska


 

Jasełka pt. ,,Wśród Nocnej Ciszy”

W dniu 21 grudnia 2016 roku zostały przedstawione Jasełka pt. ,,Wśród Nocnej Ciszy”  na okoliczność zbliżających się Świąt  Bożego Narodzenia.  Jasełka  o godzinie 10.00  zostały  wystawione dla  zaproszonych Przedszkolaków z  Przedszkola nr 3 i Niepublicznego Przedszkola ,,Bartek” oraz ich opiekunów. Po raz kolejny przedstawienie odbyło się o  godzinie 11.45  dla  uczniów  i nauczycieli  edukacji wczesnoszkolnej .

W jasełkach wzięli udział uczniowie, którzy uczęszczają na kółko teatralne w szkole prowadzone przez panią Annę Dąbrowską  oraz Ci uczniowie, którzy uczęszczają na kółko religijne prowadzone przez p. Teresę Wróbel.

   

TANECZNA PRZYGODA

W środę 14 grudnia uczniowie z klas 2a i 2d wraz z wychowawcami p. M. Białkowską i p. K. Kowalską uczestniczyli w zajęciach słynnej warszawskiej szkoły tańca EGURROLA DANCE STUDIO. W czasie warsztatów mieli okazję poznać różne style taneczne: Hip Hop, taniec współczesny i taniec towarzyski. Znani tancerze opowiadali o zdobytym doświadczeniu na parkiecie, swoich najciekawszych występach oraz o tym jak znaleźć swoją pasję w życiu. Na koniec wizyty każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Warszawską przygodę zakończyli  spacerem  po pięknym, świątecznym, warszawskim Starym Mieście.

 

Zajęcia edukacyjne w bibliotece

8 grudnia uczniowie klasy 3G, wraz z wychowawczynią Bogumiłą Kamińską, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych i plastycznych w Bibliotece Pedagogicznej, które poświęcone były „Tradycjom świąt Bożego Narodzenia”. Dzieci miały możliwość obejrzenia bajek o tematyce bożonarodzeniowej oraz wspólnego kolędowania. Ponadto wykonały świąteczne ozdoby: mikołaje oraz pawie. Zwieńczeniem spotkania była wspólna fotografia przy choince.

   

Strona 10 z 14