• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Fabryka Czekolady

W dniu 28 .02.2017 r.  uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni p. Anny Dąbrowskiej udali się na wycieczkę do Fabryki Czekolady E. Wedel w Warszawie.

Na początku ,, słodkiej przygody” uczniowie przeszli przez dziedziniec Fabryki cofając się w czasy 1930 roku podziwiając stare budynki dawnej fabryki. Następnie przeszli do Sali rzeźb podziwiając galerię obrazów i rzeźb wykonanych z czekolady. Przyszła kolej na chwilę odpoczynku – uczniowie udali się do sali, gdzie obejrzeli film o pochodzeniu kakao i wysłuchali ciekawostek na temat czekolady i co najwspanialsze zostali poczęstowani ciepłą czekoladą, ptasim mleczkiem i innymi słodkościami. Po takim słodkim poczęstunku udali się na dalsze zwiedzanie ,,Słodkiej fabryki”. Przeszli antresolą przy Pracowni Rarytasów, gdzie powstają wspaniałe i unikatowe słodkości.  Następnie obserwowali linię produkcyjną, gdzie powstają czekolady i batony.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Ale to nie był koniec tej niezwykłej wycieczki. Zadowoleni udali się do Pijali Czekolady, gdzie czekały nich dalsze niespodzianki- ,,Czekoladowe warsztaty”. Zajęcia rozpoczęli od szklaneczki ciepłej czekolady i krótkiej pogawędki o historii Pijalni. Następnie każdy otrzymał ciasteczkowe serca, które miał ozdobić … oczywiście czekoladą.  Warsztaty zakończyły się wręczeniem dyplomu ,,Mistrza Czekolady w zakresie Sztuki Dekoracji Czekoladą”. Miniam……..

opracowała Anna Dąbrowska

 

,,Zaczarowany świat bajek i baśni”

W dniu 24 lutego 2017 r. uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni p. Anny Dąbrowskiej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach pt. ,,Zaczarowany świat bajek i baśni”.

W czasie zajęć dzieci poznały bohaterów różnych bajek. Zapoznały się z  najważniejszymi wartościami w życiu człowieka. W trakcie zajęć  dzieci obejrzał film na motywach baśni braci Grimm pt. ,,O sześciu sługach”, wzięły udział w zabawach i  zgadywanych. Następnie uczestniczyły w głośnym czytaniu fragmentów baśni. Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną związaną z tematem zajęć.

opracowała Anna Dąbrowska

 

SZKOLNY KONKURS LITERACKI "LEGENDY POLSKIE”

Dnia 27 lutego 2017r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie SZKOLNEGO KONKURSU LITERACKIEGO  ,,LEGENDY POLSKIE”

Celem konkursu było: poznanie przeszłości naszej Ojczyzny, kształtowanie pojęć historycznych oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

W konkursie uczestniczyło 16 uczniów z klas III SP naszej szkoły, których zadaniem  było wykazanie się znajomością legend zawartych w zbiorze ,,Legendy polskie”.

I   miejsce – Anna Gałkowska

II  miejsce – Anastazja Szalewicz

III miejsce – Franciszek Pawlata

Wszyscy uczestnicy  konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSSO. Za przebieg i organizację tego konkursu odpowiedzialne były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Grażyna Łapińska, Ewa Szymańska, Bogumiła Kamińska i Sylwia Koriat.

opracowała: Ewa Szymańska

   

Bal karnawałowy dla uczniów klas I-III

Tłusty czwartek nie był jedynie dniem, w którym mogliśmy bezkarnie jeść pączki i słodycze,  ale również kończył karnawał uroczystym Balem Przebierańców w naszej szkole. Zarówno dzieci jak i nauczyciele dokonali wszelkich starań aby w tym dniu wyglądać wyjątkowo. Niektórych nawet ciężko było rozpoznać.


Tajemniczym uczestnikiem balu, który ukrywał się za maską okazał się nasz Pan Dyrektor, który zachęcał  wszystkich do wspólnej zabawy.

Po takiej interwencji zabawa ruszyła z kopyta  i rozpędzony pociąg pędził po sali w rytm muzyki.


Po udanej zabawie czas na dawkę energii w postaci pączków i babeczek przygotowanych przez rodziców, kilka łyków soku gasnącego pragnienie…


i można było wracać do tańca...


W jednej z nich świetnie poradzili sobie nauczyciele i mamusie uczniów.  Walka drużyn była wyrównana i bardzo zabawna....


Tegoroczny Bal karnawałowy na pewno pozostanie wszystkim na długo w pamięci.

przygotowała: Ewa Szymańska

 

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 15 lutego 2017 r. odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski
,,POECI DZIECIOM”
,

którego organizatorem był Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II w Skierniewicach.

Celem konkursu było:

- popularyzacja literatury dziecięcej wśród uczniów klas I-III,

- rozwijanie zainteresowań recytatorskich,

- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze,

- prezentacja umiejętności uczniów.

Wszystkie uczestniczki z klas I-III SP wspaniale deklamowały swoje wiersze o tematyce ,,Znani i nieznani bohaterowie poezji dziecięcej”. Najlepsze okazały się następujące recytatorki:

  • W kategorii klas I:

Hanna Bańburska-  kl.I b

  • W kategorii klas II:

Zofia Wiśniewska – kl. II b

  • W kategorii klas III:

Amelia Bil – kl. III f

Zwyciężczynie będą reprezentować szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały dyplomy i upominki, a zwyciężczynie dodatkowo książki.

Za przebieg i organizację tego konkursu odpowiedzialne były nauczycielki: Anna Dąbrowska i Halina Fastyn.

   

Strona 10 z 16