• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Bal karnawałowy dla uczniów klas I-III

Tłusty czwartek nie był jedynie dniem, w którym mogliśmy bezkarnie jeść pączki i słodycze,  ale również kończył karnawał uroczystym Balem Przebierańców w naszej szkole. Zarówno dzieci jak i nauczyciele dokonali wszelkich starań aby w tym dniu wyglądać wyjątkowo. Niektórych nawet ciężko było rozpoznać.


Tajemniczym uczestnikiem balu, który ukrywał się za maską okazał się nasz Pan Dyrektor, który zachęcał  wszystkich do wspólnej zabawy.

Po takiej interwencji zabawa ruszyła z kopyta  i rozpędzony pociąg pędził po sali w rytm muzyki.


Po udanej zabawie czas na dawkę energii w postaci pączków i babeczek przygotowanych przez rodziców, kilka łyków soku gasnącego pragnienie…


i można było wracać do tańca...


W jednej z nich świetnie poradzili sobie nauczyciele i mamusie uczniów.  Walka drużyn była wyrównana i bardzo zabawna....


Tegoroczny Bal karnawałowy na pewno pozostanie wszystkim na długo w pamięci.

przygotowała: Ewa Szymańska

 

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 15 lutego 2017 r. odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski
,,POECI DZIECIOM”
,

którego organizatorem był Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II w Skierniewicach.

Celem konkursu było:

- popularyzacja literatury dziecięcej wśród uczniów klas I-III,

- rozwijanie zainteresowań recytatorskich,

- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze,

- prezentacja umiejętności uczniów.

Wszystkie uczestniczki z klas I-III SP wspaniale deklamowały swoje wiersze o tematyce ,,Znani i nieznani bohaterowie poezji dziecięcej”. Najlepsze okazały się następujące recytatorki:

  • W kategorii klas I:

Hanna Bańburska-  kl.I b

  • W kategorii klas II:

Zofia Wiśniewska – kl. II b

  • W kategorii klas III:

Amelia Bil – kl. III f

Zwyciężczynie będą reprezentować szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały dyplomy i upominki, a zwyciężczynie dodatkowo książki.

Za przebieg i organizację tego konkursu odpowiedzialne były nauczycielki: Anna Dąbrowska i Halina Fastyn.

 

Wycieczka edukacyjna do TESCO

6 lutego uczniowie klasy IIIc wybrali się na wycieczkę edukacyjną w ramach akcji Tesco "Od uprawy do potrawy. Pouczająca podróż po sklepie pozwoliła uczniom zgromadzić zdrowe produkty, które można zabrać na każdą wyprawę. Nasza przygoda zaczęła się od stoiska warzywnego. Tam mogliśmy zobaczyć, dotknąć, posmakować znane i mniej znane warzywa. Następnie udaliśmy się na dział owoców. Na mapie świata odszukaliśmy owoce, które się tam znajdowały. Kolejny etap wyprawy to owoce suszone. Okazało się, że nie gorsze od słodyczy, a nawet niektóre znacznie lepsze. Szlak wyprawy doprowadził nas do jajek. Tam pani przewodnik pomogła nam odkodować stemple na jajkach. Ponieważ jajka potrzebne są do produkcji makaronów udaliśmy się na dział kasz i makaronów, gdzie szukaliśmy tych zdrowych produktów. Okazało się, że nie wszyscy znają ciemne makarony. Na zakończenie przeszliśmy na dział z wodą mineralną. Poznaliśmy różne rodzaje wody, ich składy, dowiedzieliśmy się, że woda i soki ze świeżych owoców powinny zastąpić kolorowe oranżady, cole i podobne produkty. Nie zabrakło również szeregu zagadek, poszukiwań ukrytych naklejek, które utworzyły piramidę żywienia. Wycieczka była baaardzo udana. DZIĘKUJEMY TESCO !!!”

Agnieszka Kłobuchowska

   
 

QUIZ WIEDZY O SKIERNIEWICACH

Dnia 10 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbył się V QUIZ WIEDZY O SKIERNIEWICACH ,,SKIERNIEWICE – MOJE MIASTO”

Celem konkursu było: uczczenie 560 rocznicy nadania praw miejskich Skierniewicom, rozbudzenie zainteresowań historią i zabytkami swojego miasta oraz integracja środowisk klasowych.

Uczestnikami konkursu były następujące zespoły uczniów klas trzecich:

Klasa III A: Maja Kosmatka, Wojciech Zakrzewski, Szymon Urbaniak

Klasa III B: Amelia Gawinowska, Igor Jackowski

Klasa III C : Oliwia Garbicz, Amelia Stanisławska, Maria Rak

Klasa III D: Jan Walczak, Jakub Marat, Julia Kwestarz

Klasa III E : Olga Chabracka, Oliwia Ślewiczko, Zuzanna Jacak

Klasa III F: Izabela Kowalczyk, Oliwia Rzepecka, Nadia Walewska

Klasa III G: Justyna Galik, Daria Płużka, Natalia Rutkowska

Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą o swoim mieście, jednak w tym konkursie zwyciężyła drużyna z klasy III C.  II miejsce zdobyła  klasa III G, natomiast III miejsce wywalczyli reprezentanci klasy III A.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięska drużyna dodatkowo upominki.

Za przebieg i organizację tego konkursu odpowiedzialne były nauczycielki: Grażyna Łapińska, Ewa Szymańska, Sylwia Koriat i Bogumiła Kamińska.

   

Strona 10 z 15