• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Koncert muzyczny

17 listopada uczniowie klas I-III mieli możliwość wysłuchania koncertu muzycznego. Tematyka "Spotkania biało-czerwonego" nawiązywała do niedawno obchodzonego Święta Niepodległości.

opracowała: B.Kamińska

 

Konkurs Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

Uczniowie klasy 2a SP wicemistrzami województwa łódzkiego!

Dnia 18.11.2016r. uczniowie klasy 2a SP pod opieką p. Marioli Białkowskiej, p. Małgorzaty Cuper i aspirant p. Małgorzaty Białkowskiej pojechali do Łodzi na  XI finał wojewódzkiego konkursu Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. W konkursie wzięły udział 22 najlepsze drużyny z całego województwa łódzkiego. Kaja Górnicka i Alexander Garbiczreprezentanci naszej szkoły - doskonale poradzili sobie zarówno ze sprawnościowym torem przeszkód jak i testem wiedzy o bezpieczeństwie. W klasyfikacji ogólnej zajęli 2 miejsce w województwie. A kibice -  pozostali uczniowie klasy 2a – otrzymali wyróżnienie w konkursie na ,,Super kibica”.  Należy podkreślić, że drużyna 2a SP nr 5 jako pierwsza w historii tego konkursu stanęła na podium reprezentując Powiat Skierniewice ! 

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI KLASY I-III

W dniu 11 LISTOPADA 2016r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką nauczycielek: Haliny Fastyn, Marioli Białkowskiej i Ewy Szymańskiej w licznej, bo 46- osobowej  grupie wzięli udział w Biegu Niepodległości.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych wszyscy ukończyli bieg, a każdy uczestnik  otrzymał pamiątkową koszulkę.

Uczniowie, którzy stanęli na podium:

Kaja Górnicka – 3 miejsce

Ksawery Pękala - 3 miejsce

Pozostali uczniowie uzyskali również wysokie lokaty:

Rocznik 2009

Filip Dudek – 4 miejsce

Jan Zawadzki – 5 miejsce

Antoni Rosa – 9 miejsce

Xanthia Huben – 12 miejsce

Julia Krawiec – 13 miejsce

Karol Kosiński 15 miejsce

Rocznik 2008

Alan Pierzankowski – 4 miejsce

Natalia Werker- 10 miejsce

Maja Sabała – 11 miejsce

Paweł Cybulski – 11 miejsce

Zofia Gierach – 12 miejsce

Rocznik 2007

Franciszek Pawlata – 5 miejsce

Patrycja Gajek – 6 miejsce

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi.

 


Turniej Gier i Zabaw klas I-II

W dniu 7 listopada 2016r. 18- osobowa grupa uczniów klas: Ia i IIa pod opieką pań: Haliny Fastyn i Marioli Białkowskiej reprezentowały naszą szkołę w Turnieju Gier i Zabaw Klas I-II, który odbył się na Hali nr 2 na ul. Pomologicznej 8.
Po pokonaniu ośmiu konkurencji uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce i otrzymali największy puchar.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!

 

   

11 LISTOPADA

Dnia 10 listopada 2016 roku uczniowie z klas I-III wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Krótką lekcję historii ukazującą  wybrane wydarzenia z dziejów narodu polskiego przedstawili uczniowie z klasy II a i  II d. Piękne pieśni patriotyczne usłyszeliśmy w wykonaniu klasy III d.

Osoby przygotowujące akademię:Mariola Białkowska, Grażyna Łapińska, Katarzyna Kowalska


 

KSZTAŁTOWANIE POSTAW. WYCHOWANIE DO WARTOŚCI.

W dniu 18.10.2016 r. w murach ZSSO odbył się spektakl teatralno- muzyczny w ramach Programu Koalicje Kultury. Grupa teatralna – podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych Wspólna Troska pod kierownictwem pedagoga teatru – Pani Renaty Libery oraz uczniowie Państwowej szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach – zespół wiolonczel pod kierownictwem Pani Jolanty Kamińskiej Krawczewskiej przedstawiła cykl bajek chińskich „z morałem”, a wspomniany zespół wiolonczel zaprezentował swoje umiejętności proponując wysłuchanie utworów z Dalekiego Wschodu. Odbiorcami widowiska były dzieci, które uczestniczyły w Projekcie wykonując prace plastyczne, które z kolei można było podziwiać podczas Skierniewickiego Święta Kwiatów Owoców i Warzyw. Gorącym owacjom nie było końca.
Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w warsztatach, na których zawiłości alegorii oraz metaforyczność bajek pomogła wyjaśnić prowadząca – Pani Renata Libera. Zarówno występujący jak i odbiorcy doszli do wniosku (i mamy taką nadzieję), że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie.

   

Strona 15 z 17