• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

11 LISTOPADA

Dnia 10 listopada 2016 roku uczniowie z klas I-III wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Krótką lekcję historii ukazującą  wybrane wydarzenia z dziejów narodu polskiego przedstawili uczniowie z klasy II a i  II d. Piękne pieśni patriotyczne usłyszeliśmy w wykonaniu klasy III d.

Osoby przygotowujące akademię:Mariola Białkowska, Grażyna Łapińska, Katarzyna Kowalska


 

KSZTAŁTOWANIE POSTAW. WYCHOWANIE DO WARTOŚCI.

W dniu 18.10.2016 r. w murach ZSSO odbył się spektakl teatralno- muzyczny w ramach Programu Koalicje Kultury. Grupa teatralna – podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych Wspólna Troska pod kierownictwem pedagoga teatru – Pani Renaty Libery oraz uczniowie Państwowej szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach – zespół wiolonczel pod kierownictwem Pani Jolanty Kamińskiej Krawczewskiej przedstawiła cykl bajek chińskich „z morałem”, a wspomniany zespół wiolonczel zaprezentował swoje umiejętności proponując wysłuchanie utworów z Dalekiego Wschodu. Odbiorcami widowiska były dzieci, które uczestniczyły w Projekcie wykonując prace plastyczne, które z kolei można było podziwiać podczas Skierniewickiego Święta Kwiatów Owoców i Warzyw. Gorącym owacjom nie było końca.
Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w warsztatach, na których zawiłości alegorii oraz metaforyczność bajek pomogła wyjaśnić prowadząca – Pani Renata Libera. Zarówno występujący jak i odbiorcy doszli do wniosku (i mamy taką nadzieję), że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie.

 

Dzień Patrona szkoły i akademia poświęcona Janowi Pawłowi II.

W  dniu 21  października w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących, odbyła się uroczysta akademia poświęcona  świętemu Janowi Pawłowi II – Patronowi naszej szkoły o godzinie 8.45 na małej sali gimnastycznej dla uczniów z klas I-III.

Po uroczystym rozpoczęciu akademii przez pana wicedyrektora  Karola Rzepeckiego  i odśpiewaniu hymnu szkoły wystąpili uczniowie, którzy uczęszczają na kółko teatralne prowadzone przez panią Annę Dąbrowską i kółko religijne prowadzone przez Teresę Wróbel.

Po Apelu wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do Kościoła Garnizonowego na Mszę świętą sprawowaną przez księdza proboszcza Grzegorza Gołąb. Po uroczystej Mszy świętej zatrzymaliśmy się na chwilkę przy pomniku Jana Pawła II.  Pani dyrektor Sławomira Wenus wraz z wicedyrektorami oraz księdzem Tomaszem podeszli pod pomnik Jana Pawła II i złożyli kwiaty.

   

Konkurs Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie

Komenda Miejska Policji w Skierniewicach  Wydział Prewencji 20. 10. 2016r. zorganizowała eliminacje powiatowe ,,Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie” realizowanego w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa. Konkurs był skierowany do uczniów klas drugich szkół podstawowych. Składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu wiedzy z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz w ruchu drogowym. Drugi natomiast na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód.

Do etapu powiatowego zgłosiło się 18 szkół składających się z dwuosobowych zespołów.

Naszą szkołę reprezentowali: Kaja Górnicka i Alexander Garbicz uczniowie klasy 2a.

Przygotowani przez p. Mariolę Białkowską i p. Małgorzatę Cuper. Test rozwiązali bezbłędnie a tor przeszkód pokonali z najlepszym czasem. Dzięki temu zajęli 1 miejsce i awansowali do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 18.11.2016r. w Łodzi.

 

Wycieczki

WYCIECZKA DO SPAŁY

W dniu 11 X 2016 roku uczniowie klas III e i III f pod opieką p. Sylwii Koriat i p. Sylwii Galińskiej pojechały na całodniową wycieczkę do Spały i pobliskiego Tomaszowa Mazowieckiego.  Swoją eskapadę rozpoczęli od zwiedzania  O.P.O Centralnego Ośrodka  Sportu w Spale, który jest profesjonalną bazą treningową dla Kadry olimpijskiej i narodowej kilkudziesięciu dyscyplin sportowych, jak również jedną z najlepszych polskich placówek rehabilitacyjno-konferencyjnych. Poznali historię jego powstania oraz mogli przyjrzeć się treningom sportowców, m. in. młodych siatkarzy i zawodniczek szermierki. Następnie z  przewodnikiem i opiekunami dzieci zwiedzały Bunkier w Konewce, który   znajduje się w lesie, 4 km od Spały, na terenie byłego kompleksu niemieckich schronów Gefechtsstand „AnlageMitte”. Tutaj mogły zobaczyćschron kolejowy długości 380 m, w którym znajdują się:ekspozycja militariów, pojazdy wojskowe, modele schronów oraz niemieckich pociągów wojskowych, wystawy stałe, tematycznie związane z II wojną światową dotyczące fortyfikacji, uzbrojenia, dowództwu Ober-Ost w Spale, działaniom ruchu oporu w okolicy wystawy czasowe udostępniane przez inne muzea, schrony techniczne: hydroforni, kotłowni i elektrowni, z której do schronu kolejowego można przejść pod ziemią do schronu kolejowego 80-cio metrowym odcinkiem kanałów technicznych, schron studni głębinowej, chłodnica wody, zbiornik paliwa oraz wysłuchać wielu ciekawych informacji dotyczących walk na tych terenach w czasie II wojny światowej. Ostatnim punktem programu wycieczki było oglądanie GrótNagórzyckich–wyrobisk znajdujących się w południowej części Tomaszowa Mazowieckiego, które są pozostałością po podziemnej kopalni piasku, wydobywanego najpierw na potrzeby gospodarskie, a następnie dla hut szkła od końca XVIII do początku XX wieku. Tutaj dzieci miały możliwość wysłuchania legend związanych z tym miejscem ,np. „ O zbóju Madeju”, „Diable Nagórzyckim i biednym chłopie”, zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym dawniej do wydobycia piasku z kopalni oraz zakupienia pamiątek.

 

Opracowały: Sylwia Galińska, Sylwia Koriat

 


WYCIECZKA DO PŁOCKA

W październiku 2016 r. klasa I A i I B pod opieką nauczycielek:

Haliny Fastyn i Anny Dąbrowskiej pojechały na jednodniową wycieczkę do Płocka.

Na początku dzieci obejrzały przedstawienie pt. ,,Konik Garbusek” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Przedstawienie  przepełnione było cudownymi zdarzeniami rozgrywającymi się w baśniowym świecie dawnej Rosji. Następnie przewodnik oprowadził nas po teatrze, mieliśmy możliwość obejrzenia miejsc, w których tworzy się rekwizyty i scenografię.
Po pobycie w teatrze udaliśmy się do jednej z największych sal zabaw w Polsce.

Dzieci spędziły tu radosne i niezapomniane chwile przepełnione ruchem i wspaniałą zabawą.

   

Strona 15 z 16