• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg
UCZEŃ SP KLASY I - III

klasy I-III

Dzień Patrona szkoły i akademia poświęcona Janowi Pawłowi II.

W  dniu 21  października w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących, odbyła się uroczysta akademia poświęcona  świętemu Janowi Pawłowi II – Patronowi naszej szkoły o godzinie 8.45 na małej sali gimnastycznej dla uczniów z klas I-III.

Po uroczystym rozpoczęciu akademii przez pana wicedyrektora  Karola Rzepeckiego  i odśpiewaniu hymnu szkoły wystąpili uczniowie, którzy uczęszczają na kółko teatralne prowadzone przez panią Annę Dąbrowską i kółko religijne prowadzone przez Teresę Wróbel.

Po Apelu wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do Kościoła Garnizonowego na Mszę świętą sprawowaną przez księdza proboszcza Grzegorza Gołąb. Po uroczystej Mszy świętej zatrzymaliśmy się na chwilkę przy pomniku Jana Pawła II.  Pani dyrektor Sławomira Wenus wraz z wicedyrektorami oraz księdzem Tomaszem podeszli pod pomnik Jana Pawła II i złożyli kwiaty.

 

Konkurs Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie

Komenda Miejska Policji w Skierniewicach  Wydział Prewencji 20. 10. 2016r. zorganizowała eliminacje powiatowe ,,Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie” realizowanego w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa. Konkurs był skierowany do uczniów klas drugich szkół podstawowych. Składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu wiedzy z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz w ruchu drogowym. Drugi natomiast na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód.

Do etapu powiatowego zgłosiło się 18 szkół składających się z dwuosobowych zespołów.

Naszą szkołę reprezentowali: Kaja Górnicka i Alexander Garbicz uczniowie klasy 2a.

Przygotowani przez p. Mariolę Białkowską i p. Małgorzatę Cuper. Test rozwiązali bezbłędnie a tor przeszkód pokonali z najlepszym czasem. Dzięki temu zajęli 1 miejsce i awansowali do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 18.11.2016r. w Łodzi.

 

Wycieczki

WYCIECZKA DO SPAŁY

W dniu 11 X 2016 roku uczniowie klas III e i III f pod opieką p. Sylwii Koriat i p. Sylwii Galińskiej pojechały na całodniową wycieczkę do Spały i pobliskiego Tomaszowa Mazowieckiego.  Swoją eskapadę rozpoczęli od zwiedzania  O.P.O Centralnego Ośrodka  Sportu w Spale, który jest profesjonalną bazą treningową dla Kadry olimpijskiej i narodowej kilkudziesięciu dyscyplin sportowych, jak również jedną z najlepszych polskich placówek rehabilitacyjno-konferencyjnych. Poznali historię jego powstania oraz mogli przyjrzeć się treningom sportowców, m. in. młodych siatkarzy i zawodniczek szermierki. Następnie z  przewodnikiem i opiekunami dzieci zwiedzały Bunkier w Konewce, który   znajduje się w lesie, 4 km od Spały, na terenie byłego kompleksu niemieckich schronów Gefechtsstand „AnlageMitte”. Tutaj mogły zobaczyćschron kolejowy długości 380 m, w którym znajdują się:ekspozycja militariów, pojazdy wojskowe, modele schronów oraz niemieckich pociągów wojskowych, wystawy stałe, tematycznie związane z II wojną światową dotyczące fortyfikacji, uzbrojenia, dowództwu Ober-Ost w Spale, działaniom ruchu oporu w okolicy wystawy czasowe udostępniane przez inne muzea, schrony techniczne: hydroforni, kotłowni i elektrowni, z której do schronu kolejowego można przejść pod ziemią do schronu kolejowego 80-cio metrowym odcinkiem kanałów technicznych, schron studni głębinowej, chłodnica wody, zbiornik paliwa oraz wysłuchać wielu ciekawych informacji dotyczących walk na tych terenach w czasie II wojny światowej. Ostatnim punktem programu wycieczki było oglądanie GrótNagórzyckich–wyrobisk znajdujących się w południowej części Tomaszowa Mazowieckiego, które są pozostałością po podziemnej kopalni piasku, wydobywanego najpierw na potrzeby gospodarskie, a następnie dla hut szkła od końca XVIII do początku XX wieku. Tutaj dzieci miały możliwość wysłuchania legend związanych z tym miejscem ,np. „ O zbóju Madeju”, „Diable Nagórzyckim i biednym chłopie”, zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym dawniej do wydobycia piasku z kopalni oraz zakupienia pamiątek.

 

Opracowały: Sylwia Galińska, Sylwia Koriat

 


WYCIECZKA DO PŁOCKA

W październiku 2016 r. klasa I A i I B pod opieką nauczycielek:

Haliny Fastyn i Anny Dąbrowskiej pojechały na jednodniową wycieczkę do Płocka.

Na początku dzieci obejrzały przedstawienie pt. ,,Konik Garbusek” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Przedstawienie  przepełnione było cudownymi zdarzeniami rozgrywającymi się w baśniowym świecie dawnej Rosji. Następnie przewodnik oprowadził nas po teatrze, mieliśmy możliwość obejrzenia miejsc, w których tworzy się rekwizyty i scenografię.
Po pobycie w teatrze udaliśmy się do jednej z największych sal zabaw w Polsce.

Dzieci spędziły tu radosne i niezapomniane chwile przepełnione ruchem i wspaniałą zabawą.

   

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku,  4 października 2016r. uczniowie klas: Ia i Ib uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od pana policjanta breloczek odblaskowy.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

opracowała: Halina Fastyn

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 30 września 2016 roku klasa III A świętowała Dzień Chłopaka.  Zabawę rozpoczął test SUPER - CHŁOPAK. Chłopcy zdali go znakomicie.

W tym czasie dziewczynki z klasy 3A przygotowywały się do pierwszej konkurencji pt. ,, kto siedzi na krzesełku ...”.  Cała trudność polegała na rozpoznaniu koleżanki z klasy z zawiązanymi oczami. Chłopcy nie spodziewali się, że rysy twarzy i włosy będą ukryte za maskami i perukami…  Nie było łatwo, ale za to bardzo zabawnie. Humorów nie popsuły nawet cytryny, które czekały na tych, którym nie udało się odgadnąć.

Każdy chłopiec mógł usłyszeć co sądzą o nim koleżanki z klasy. Ta zabawa była przez chłopców najlepiej oceniana - fajnie było dowiedzieć się jacy chłopcy z III A są wspaniali.

Na koniec wraz z upominkami chłopcy otrzymali własne karykatury co sprawiło im wiele radości,  a śmiechu było co niemiara.
Pani wychowawczyni, mamy z trójki klasowej i wszystkie  dziewczynki starały się aby w tym dniu to chłopcy byli najważniejsi.

Wychowawczyni : Ewa Szymańska

   

Więcej artykułów…

Strona 16 z 17