Ułatwienia dostępu

^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.

DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

,,Wszyscy mamy problemy. Wszyscy różnimy się od siebie. Wszyscy jesteśmy INNI.’’ 22 lutego 2024 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbyło się wydarzenie z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją, który to Dzień na świecie obchodzony jest 23 lutego każdego roku. Wydarzenie zostało zorganizowane przez naszą szkołę, w którym  uczestniczyły klasy VII   i VIII. Zaproszone przez nas uczennice klasy 5fa technikum fotografii i multimediów z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Skierniewicach, Oliwia i Natalia, przedstawiły  problem depresji wśród dzieci i młodzieży,  poprzez  zapoznanie uczniów z projektem artystycznym i wystawą fotografii dotyczącą depresji - INNI. Finisaż tej wystawy odbył się 23 lutego 2023 roku. Z twórcami wystawy i jej ekspozycją uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się w ubiegłym roku szkolnym. Następnie odbyła się  projekcja filmu w reż. Lukasa Dhonta ,,BLISKO,’’ który opowiada o przyjaźni dwóch 13- latków, o akceptacji swoich błędów oraz nauce przeżywania najtrudniejszych emocji. Słowo wstępne o produkcji wygłosiła  p. Agnieszka Skoczek z CEKiS w Skierniewicach. Po projekcji odbyła się krótka dyskusja o filmie, która dalszy ciąg miała na godzinach z wychowawcą klasy. Zdjęcia wykonała Kucharska Maria kl.2ifa ZSZ Nr 2 w Skierniewicach.

opracowała: Anna Walendzik - pedagog specjalny

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "DEPRESJA - NIE OCENIAM, AKCEPTUJĘ, POMAGAM"

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego związanego z obchodzonym w dniu 23 lutego Światowym Dniem Walki z Depresją pt: ,,Depresja – nie oceniam, akceptuję, pomagam''.

Laureaci konkursu

I miejsca:

Róża Walczak

Julianna Smolarek

Zuzanna Adamczyk

Wyróżnienia:

Agata Błazyńska

Lena Makowska

Pola Kalinowska

Kaja Kaniewska

Wszystkim laureatom konkursu bardzo gratulujemy i dziękujemy za udział.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci bonów do Empiku oraz książek.

psycholog Agata Adamczyk

SPOTKANIA Z POLICJANTAMI W CZASIE ZEBRAŃ Z RODZICAMI

W dniach 15 - 16 listopada w naszej szkole podczas zebrań z rodzicami odbyły się spotkania z funkcjonariuszami policji z KMP w Skierniewicach. Przedmiotem spotkania była tematyka  w zakresie: zachowania bezpieczeństwa ucznia w szkole i poza nią; odpowiedzialności małoletniego i nieletniego ucznia za popełnione czyny zabronione demoralizacją w świetle przepisów prawa (naruszenie nietykalności cielesnej ucznia wobec ucznia, dorosłego wobec dziecka, wagarowanie, zniszczenie mienia szkoły, praktykowanie z substancjami psychoaktywnymi: papierosami, alkoholem, narkotykami); zjawiska cyberprzemocy. Uświadamianie konsekwencji ponoszonych w przypadku łamania prawa przez nieletnich uczniów w świetle nowej USTAWY z dnia 9 czerwca 2022 r., o wsparciu i resocjalizacji nieletnich.

                                                                                              Wioletta Sieradzka – pedagog

                                                                                              Agata Adamczyk - psycholog

GODZINY PRACY PEDAGOGÓW i PSYCHOLOGÓW ROK SZKOLNY 2023/24

GODZINY PRACY PEDAGOGÓW I PSYCHOLOGÓW  W ROKU SZKOLNYM 2023/24
Dzień tygodnia

PEDAGOG

mgr Wioletta Sieradzka

 

PEDAGOG

mgr Marta Korolczuk

 

PEDAGOG

mgr Anna Walendzik

PSYCHOLOG

mgr Agata Adamczyk

Poniedziałek 8:00 - 12:00  11:00 - 15:00    8:00 - 11:00 
Wtorek 12:00 - 16:00  7:30 - 12:00    11:15 - 16:15 
Środa 8:00 - 12:00  11:00 - 15:00  12:30 -16:30  13:00 - 16:30
Czwartek 11:00 - 15:00  7:30 - 12:00  8:00 - 11:30  13:00 -16:30
Piątek 8:00 - 12:00   8:00 - 14:00 12:30 - 16:00  8:00 - 13:00

UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W PROJEKCIE "MALUJEMY SERCEM"

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w niesamowitym projekcie ,,Malujemy sercem'' . Projekt polega na namalowaniu obrazu przez uczniów z lokalnym artystą . Naszą szkołę reprezentowało 9 uczennic ,które wspólnie z panią Olgą Jagielińską dziś rozpoczęły malować obraz. Dzieło ,które powstanie zostanie najpierw zaprezentowane z innymi obrazami na wernisażu w CKiS ,a następnie będzie je można wylicytować na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy pracy , kolejne spotkanie już za tydzień.

psycholog Agata Adamczyk

 

#POZBIERAJMY III EDYCJA

Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele już po raz trzeci rusza akcja ,,POZBIERAJMY'' pod skrzydłami Fundacji ,,Zobacz więcej" (www.zobaczwiecej.org), do której w tym roku dołączyła nasza szkoła. Jako społeczność szkolna chcemy pomóc w słusznej sprawie. Dlatego też na terenie szkoły do dnia 24 września będziemy zbierać fanty: książki, zabawki , gry i pluszaki , które zostaną przekazane na licytację. Fanty juz od dziś bedzie można zostawić w sali 204 pani Moniki Klepaczko-Gorczycy oraz w gabinecie 121 psychologa szkolnego Agaty Adamczyk. Uczniowie klas I-III będą mogli zostawić przyniesione przedmioty do wychowawcy klasy. Pomaganie ma znaczenie.

psycholog Agata Adamczyk

Monika Klepaczko-Korczyca

Szkolny Klub Wolontariusza

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

Rusza kolejna odsłona Treningów Umiejętności Społecznych, które realizowane są w ramach skierniewickiej Strefy Świadomych Emocji. To niezwykle ważna inicjatywa, mająca na celu rozwijanie kompetencji społecznych u dzieci i młodzieży. Aby zgłosić chęć udziału dziecka w kwalifikacji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie rzędu Miasta Skierniewice i przesłać go na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22 września 2023 roku.

https://www.skierniewice.eu/aktualnosci/miasto/strefy-swiadomych-emocji/zaczynamy-kolejny-etap-treningow-umiejetnosci-spolecznych-w-skierniewicach,17.html

 

psycholog Agata Adamczyk

pedagog Wioletta Sieradzka

BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE I POZA NIĄ - POGADANKA PROFILAKTYCZNA

Uczniowie klas VII i VIII w dniu 2 czerwca odbyli spotkania z sędzią Łukaszem Klatką w ramach zagadnień profilaktycznych: zachowania bezpieczeństwa ucznia w szkole i poza nią; odpowiedzialności nieletniego ucznia za popełnione czyny zabronione demoralizacją w świetle przepisów prawa (naruszenie nietykalności cielesnej ucznia wobec ucznia, dorosłego wobec dziecka, wagarowanie, praktykowanie z substancjami psychoaktywnymi: papierosami, alkoholem, narkotykami); zjawiska cyberprzemocy oraz odpowiedzialności za wnoszenie na teren szkoły przez uczniów przedmiotów, narzędzi ostrych, które stanowią zagrożenie dla innych uczniów. Uświadamianie konsekwencji ponoszonych w przypadku łamania prawa przez nieletnich uczniów w świetle nowej USTAWY z dnia 9 czerwca 2022 r., o wsparciu i resocjalizacji nieletnich.

 Wioletta Sieradzka - pedagog

30 LECIE PRZYJĘCIA PRZEZ POLSKĘ EUROPEJSKIEJ KONWENCJI PRAW CZŁOWIEKA

Uczniowie klas VII i VIII w dniu 02 czerwca odbyli spotkania z prawnikiem - Prokuratorem Ryszardem Soból w ramach X edycji Tygodnia Konstytucyjnego, który odbywał się w dniach 29 maja – 4 czerwca. W ramach wydarzenia prawnik przeprowadził interaktywne zajęcia, podczas których uczniowie wzięli udział w dyskusjach, rozwiązaniu kazusu, czyli problemu prawnego rozstrzyganego przez sąd. Tematem były kwestie bliskie uczniom, z którymi mogą spotkać się na co dzień. Wspólnie odpowiedzieliśmy sobie na pytania, i zastanowiliśmy się jaką rolę w naszym życiu codziennym odgrywa Konstytucja i Europejska Konwencja Praw Człowieka.

     Wioletta Sieradzka - pedagog

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŚWIAT WIDZIANY NA NIEBIESKO - KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY"

Wyniki konkursu plastycznego związanego z obchodzonym w dniu 2 kwietnia ,,Światowym Dniem Świadomości Autyzmu pt.:

,,Świat widziany na niebiesko - każdy z nas jest wyjątkowy'' .

Konkurs przeznaczony była dla uczniów klas I-III.

Laureaci konkursu to :

Filip Kobus - I C

Hanna Smolarek - I B

Blanka Milczarek - II D

 Wszystkim laureatom konkursu bardzo gratulujemy i dziękujemy za udział.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci książek.

psycholog Agata Adamczyk

 


       logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                      logo bip


 

       

Copyright © 2024. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.