Ułatwienia dostępu

^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

18 maja 2022 w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Uroczystość ta miała na celu oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników.
Zanim jednak zostali pasowani, uczennice klasy 7d przypomniały pierwszoklasistom Zasady zachowanie się w bibliotece oraz „10 próśb książki do czytelnika”. Następnie uczniowie musieli się wykazać znajomością bajek, bajkowych postaci oraz odpowiedzieć na pytania związane z regulaminem biblioteki.
Na zakończenie uroczystościkażdy uczeń z klasy pierwszej otrzymał książkę – pamiątkę tego wydarzenia.

NOC MUZEÓW 2022

14 maja 2022 roku grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pana Pawła Felczyńskiego w ramach zajęć szkolnego koła TPD wzięła udział w Nocy Muzeów, jaka odbyła się w naszym mieście. Zwiedziliśmy skierniewickie Muzeum Historyczne, obejrzeliśmy ekspozycje dotyczące historii Skierniewic, spróbowaliśmy darmowych lodów, zapoznaliśmy się z wystawami jakie były obecne w ogrodach muzeum. Szczególnie podobała nam się wystawa zatytułowana „Z sentymentem o PRL” na której dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, pograliśmy w gry z tej epoki oraz spróbowaliśmy wody sodowej z sokiem z saturatora.  Pełni wrażeń duchowych udaliśmy się do pizzerii, gdzie pyszną pizzą zaspokoiliśmy nasze pozostałe potrzeby egzystencjalne :)

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "BAŚNIE I LEGENDY, KTÓRE ZNAM"

Miło nam poinformować, iż został rozstrzygnięty organizowany przez bibliotekę szkolną Szkolny Konkurs Czytelniczy pt. ,,Baśnie i legendy znam, piszę sam’’. Z uwagi  na dużą ilość biorących w nim udział uczniów jury postanowiło przyznać po kilka miejsc pierwszych, drugich i trzecich. W skład jury wchodzili nauczyciele: p. Paweł Felczyński, p. Maria Załężny, p. Agnieszka Fastyn i p. Dorota Hałatiuk. Wręczenia nagród dokonała Pani Dyrektor Sławomira Wenus.

Miejsca pierwsze zajęli:

Wiernicka Lena- kl. 3 E

Aleksandra Bakuła – kl.8 D

Igor Paruzel- kl. 5 B

Antonina Dudek – kl. 5 B

Kołodziejczyk Krzysztof – kl. 4 D

Gałkowska Anna – kl. 8 F

Miejsce drugie:

Pająk Nela- kl. 3 E

Paradowski Dawid- kl. 5 C

Witkowska Anna kl. 7 D

Miejsca trzecie:

Krakowiak Adam kl. 4 E

Potoczna Maja kl. 4 E

Witkowska Anna kl. 4 D

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Z fragmentami prac można się zapoznać na stronach gazetki bibliotecznej ,,Piątka na pięć”.

 

 


       logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                      logo bip


 

       

Copyright © 2022. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.