^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

10 października 2019 r. w Skierniewicach odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe 8x800 m na szczeblu powiatu. Drużyna dziewcząt i drużyna chłopców zajęły I m i awansowały do mistrzostw rejonu.

Dnia 17 X 2019 r obie drużyny startowały w Półfinale Wojewódzkim w Rawie Mazowieckiej.

Drużyna dziewcząt zajęła III m, natomiast drużyna chłopców zajęła II m i awansowała do Finału Wojewódzkiego. Finał Wojewódzki sztafet odbył się dnia 23 X 2019 r w Sieradzu, gdzie startowało 11 zespołów z województwa łódzkiego. Nasza reprezentacja chłopców dzielnie walczyła z bardzo mocnymi zespołami utrzymując się przez pół dystansu na 4-5 m. W ostatecznym rezultacie zajęła X m.
Drużyna dziewcząt: Bełc Maja, Górnicka Kaja, Kubik Natalia, Szalewicz Anastazja, Magdziarz Marika, Nagórska Marcela, Piasecka Hanna, Sobieszczańska Emilia, Reszka Barbara, Grodzicka Zuzanna, Xanthia Huben, Korzeniewska Zofia. Opiekun drużyny – Justyna Wudkiewicz.
Drużyna chłopców: Antosik Igor, Biedrzycki Mikołaj, Dudek Jakub, Garbicz Aleksander, Jagodziński Wiktor, Pawlata Franciszek, Pękala Ksawery, Stoliński Juliusz, Znajdek Bartosz, Kurzawa Franciszek, Wesołowski Jakub. Opiekun drużyny – Wanda Andrzejewska


Tekst/foto Wanda Andrzejewska

 

LEKCJA HOKEJA NA TRAWIE

14 listopada 2019 r. na lekcjach wychowania fizycznego w Hali OSiR odbyło się spotkanie uczniów klas: 5 e, 5 c, 6 b  i 7 a z trenerem reprezentacji Polski hokeja na trawie Mateuszem Grochalem oraz z  bramkarzem reprezentacji Polski Marcinem Szczęsnym i pomocnikiem Bartoszem Zaworskim.

Uczniowie mieli okazję bliżej poznać się z tą dyscypliną sportu oraz za pomocą drewnianej laski wbić bramkę, której bronił osobiście Marcin Szczęsny. Po zajęciach hokeiści rozdawali dzieciom autografy
i zachęcali do nauki gry w hokeja na trawie w KS Polonia Skierniewice

Tekst/foto Wanda Andrzejewska

SUKCES KLASY II A

W poniedziałek 28 października 2019 r. odbyły się eliminacje powiatowe XIV Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Konkurs został zorganizowany przez Komendę Miejską w Skierniewicach i wzięło w niej udział 10 szkół podstawowych ze Skierniewic i powiatu skierniewickiego. Naszą szkołę reprezentowała para zawodników z klasy 2a: Julia Łuka i Jan Pałczyński – przygotowani przez wychowawczynię Mariolę Białkowską. Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw drugoklasiści rozwiązywali test wiedzy o bezpieczeństwie, a następnie pokonywali sprawnościowy tor przeszkód. Jego ustawienie przypomina tor, który pokonują kandydaci rekrutujący się do służby w policji. Nasza drużyna zajęła 1 miejsce  i otrzymała awans do finału wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 22 listopada w Łodzi. Serdecznie gratulujemy!   

                                                                            Tekst/foto: Mariola Białkowska   

                              

 


              logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                         logo bip


 

       

Copyright © 2020. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.