• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg

Szachiści Szkoły Podstawowej Nr 5 znowu odnieśli sukces

Wielki sukces skierniewickiej Piątki

 

na Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych,

 

Szklarska Poręba 2018

W dniach 8-14 stycznia w Szklarskiej Porębie odbyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych, w których uczestniczyli młodzi szachiści z całego kraju. Szkołę Podstawową nr 5 z Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach reprezentowała mocna grupa 16 zawodników i zawodniczek z Klubu Szachowego Piątka. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt w grupach wiekowych do 7,9,11,13,15,17 lat.

Podopieczni trenera Bogusława Bodera wspaniale rozpoczęli rok 2018 – kolejny raz pokazali, że skierniewickie szachy nie mają sobie w Polsce równych! W większości grup wiekowych to właśnie skierniewiczanie byli na podium i przywieźli do domu aż siedem medali:

Antonina Dudek złoty medal w grupie dziewcząt do lat 7

Radosław Psykzłoty medal w grupie chłopców do lat 17

Maria Sokół srebrny medal w grupie dziewcząt do lat 13

Jakub Mechliński srebrny medal w grupie chłopców do lat 13

Zuzanna Łukasikbrązowy medal w grupie dziewcząt do lat 13

Mateusz Wysocki brązowy medal w grupie chłopców do lat 13

Maciej Rakbrązowy medal w grupie chłopców do lat 17

Wyniki pozostałych zawodników też były bardzo dobre:

w grupie chłopców do lat 13: Franciszek Bartosik IX miejsce; w grupie chłopców do lat 11: Jan Dudek XIII miejsce; w grupie chłopców do lat 9: Krzysztof Wichrowski X miejsce, Antoni Bartosik XI miejsce, Antoni Rosa XVI miejsce, Jakub Kowalczyk XVIII miejsce, Jan Durzyński, Piotr Wesołowski i Szymon Pawłowski - miejsce zaraz po XX.

Należy podkreślić, że szachiści z Piątki rok 2017 także zakończyli sukcesami. Na początku grudnia drużyna z ZSSO Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach zdobyła Mistrzostwo Województwa Szkół Podstawowych, a drużyna ZSSO Gimnazjum nr 2 w Skierniewicach Wicemistrzostwo Województwa! Był też wielki sukces indywidualny – Radosław Psyk uzyskał normę na mistrza (jako trzeci w historii szkoły i klubu, po arcymistrzu Grzegorzu Gajewskim i mistrzu międzynarodowym Mateuszu Kołosowskim) uzyskując bardzo wysoki ranking 2462 na 36 Międzynarodowym Memoriale Ludwika Zamenhofa, który odbył się pod koniec grudnia 2017 roku w Białymstoku.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i nauczyciela ZSSO  Bogusława Bodera !!!!!!!!

Powodzenia na następnych turniejach! 

V Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”

W sobotę, 13 stycznia 2018r., w kinoteatrze Polonez odbył się V Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”, którego organizatorem była nasza szkoła,  a patronatem objął Prezydent miasta Skierniewice.

Ponad trzydziestu solistów z ośmiu skierniewickich szkół rywalizowało w trzech kategoriach. Jury zgodnie podkreśliło, że poziom uczestników był bardzo wyrównany, a organizacja konkursu „zapięta na ostatni guzik”. W przerwie konkursu wszyscy skosztowali jubileuszowego tortu, który wykonany i sponsorowany został przez cukiernię „Długosz - Duda” p. Jana Kolisa.

Jury w składzie: p. Sławomir Trochonowicz - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina  i Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Skierniewicach, p. Elżbieta Budnik - wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie, pracownik Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Skierniewicach,  p. Renata Libera – instruktor teatralny i nauczyciel Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Skierniewicach, p. Artur Sułek – muzyk i kompozytor, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kat.1 kl. I-III SP

I miejsce: Jan Tandecki SP9

II miejsce: Zofia Wiśniewska ZSSO SP5

III miejsce: Dominika Bugalska SP7

wyróżnienia: Dominika Piłat SP4, Antonina Nagórka ZSSO SP5, Natalia Błaziak SP2, Maja Koprowicz SP2, Nika Plucińska SP4, Lena Sawicka SP9

Kat.2 kl. IV-VI SP

I miejsce: Michał Gołębiowski SP7

II miejsce: Liwia Heichman SP4

III miejsce: Natalia Sałajczyk SP7

wyróżnienia: Weronika Góraj ZSSO SP5, Inez Olczyk ZSSO SP5, Jakub Kubik SP1, Hanna Wojciechowska Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Źródła”

Kat.3 kl. VII SP i II-III Gim.

I miejsce: Małgorzata Miklaszewska ZSSO

II miejsce: Alicja Baran ZSSO

III miejsce: Weronika Łagowska SP2

wyróżnienie: Wiktoria Zjawińska SP2

Specjalne wyróżnienia organizatora konkursu otrzymały również: Natalia Błaziak SP2    Inez Olczyk SP5 i Małgorzata Miklaszewska ZSSO

 

Dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom: p. naczelnik Iwonie Górniak,

p. wizytator Joannie Paćkowskiej, całej dyrekcji naszej szkoły – p. Sławomirze Wenus,

p. Teresie Petelewicz, p. Alinie Nagórce, p. Karolowi Rzepeckiemu, a także p. Agnieszce i p. Dariuszowi Chęcielewskim, oraz wszystkim nauczycielom przygotowującym swoich podopiecznych.

Nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Skierniewice, Rada Rodziców ZSSO, Centrum Techniki Biurowej p. Marcina Zawadzkiego, Cukiernia Długosz-Duda p. Jana Kolisa, p. Agnieszka i p. Dariusz Chęcielewscy, p. Robert Galiński, AIB p. Bożena i p. Ireneusz Czekalscy.

Dziękujemy również p. Piotrowi Bigosowi za udostępnienie sali w kinoteatrze Polonez oraz wszystkim pracownikom, którzy udzielili nam swojej pomocy.

Zespół organizacyjny konkursu: p. Iwona Galińska, p. Marzanna Śmiechura, p. Jagoda Czajkowska, p. Anna Miklaszewska, p. Katarzyna Kowalska, p. Anna Dąbrowska,

p. Sylwia Dębowska, p. Wioletta Sieradzka

Konkurs prowadzili uczniowie ZSSO: Anna Dzięgielewska, Małgorzata Miklaszewska i Wojciech Milczarek

Opr. i fot. A. M.

 

JASEŁKA

 

Komunikat dotyczący półkolonii zimowych

Komunikat dotyczący półkolonii zimowych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Skierniewicach organizowanych przez Miasto Skierniewice w budynku Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących.

Półkolonie zimowe organizowane są w dniach 29.01.2018r. – 09.02.2018r.
Karty kwalifikacyjne uczestnika wypoczynku wydawane będą od poniedziałku - 18.12.2017r. w sekretariacie szkoły w godzinach pracy 7.30 – 16.00. Ilość miejsc ograniczona.

Warunkiem uczestnictwa w zimowisku jest złożenie do dnia 22.12.2017r. prawidłowo wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika oraz wniesienie opłaty w wysokości 4,50/osobodzień za wyżywienie w pierwszym dniu pobytu dziecka na półkoniach.

W przypadku, gdyby Organizator dysponował wolnymi miejscami, w dniu 27.12.2017r. zostaną wydane Karty kwalifikacyjne uczestnika wypoczynku dla osób, które
nie miały możliwości pobrania kart w pierwszym terminie. O przyjęciu dziecka będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa w zimowisku jest złożenie prawidłowo wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika do dnia 28.12.2017r.oraz wniesienie opłaty w wysokości 4,50/osobodzień za wyżywienie w pierwszym dniu pobytu dziecka na półkoniach.

   

Ogłoszenie

 

 

Andrzejki

Andrzejki w naszej szkole upłynęły pod znakiem wspólnej, udanej  zabawy zorganizowanej przez samorząd szkolny. Dyskotekę prowadził Dj Burzynsky a wróżby andrzejkowe jak co roku przygotowali uczniowie aktywu bibliotecznego.

Opr. i foto A.M.

   

Strona 6 z 12