• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg

Andrzejki

Andrzejki w naszej szkole upłynęły pod znakiem wspólnej, udanej  zabawy zorganizowanej przez samorząd szkolny. Dyskotekę prowadził Dj Burzynsky a wróżby andrzejkowe jak co roku przygotowali uczniowie aktywu bibliotecznego.

Opr. i foto A.M.

 

„Nie Zmarnuj Swojego Życia”

„Nie Zmarnuj Swojego Życia!” – to przesłanie usłyszała młodzież w naszej szkole.

Dla Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE) nie ma tematów tabu. Sami wiele przeżyli. Wiedzą, jak trudny start mają niektórzy nastolatkowie i jak bardzo trudno o asertywność wśród grupy rówieśniczej. Od ponad 4 lat spotykają się z młodzieżą i uświadamiają ich o skutkach uzależnień. Ich zadaniem jest motywowanie uczniów do nauki pokazując, jak wiele mogą stracić wybierając złą drogę.

Projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia” skierowany jest do młodzieży w całej Polsce. Podczas dwugodzinnego, dynamicznego spotkania, mini-wykłady o charakterze profilaktycznym przeplatają się z muzyką Rymcerzy – rapem z wartościami. Projekt powstał z inicjatywy raperów oraz Fundacji „Edukacja z Wartościami”. Inicjatywę objął patronatem honorowym Rzecznik Praw Dziecka oraz Łódzki Kurator Oświaty.

Do tej pory Bęsiu i Dj Yonas (tworzący skład Rymcerze) dotarli ze swoją inicjatywą do ponad 260 000 uczniów podczas 400 spotkań. 17 listopada 2017 roku pojawiła się ich najnowsza płyta pt. „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.

Zapraszamy na darmowy koncert hip-hopowy Rymcerzy, który odbędzie się w piątek 24 listopada o godz. 18:30 w Centrum Kultury i Sztuki.


 

ZAPROSZENIA NA SKŁADANIE OFERTY

ZAPROSZENIA  NA  SKŁADANIE OFERTY

na wykonanie dostawy pomocy dydaktycznych poniżej 30000 euro  w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli

w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2017-2019  „Aktywna tablica”


przedmiot zamówienia

wzór umowy

formularz oferty wykonania zadania

 

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada świętowano 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się w ZSSO akademia dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną w postaci montażu słowno - muzycznego, w którym przedstawiona została droga Polaków do odzyskania wolności. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali pięknych recytacji i pieśni w wykonaniu szkolnego chóru. Uroczystość została przygotowana przez polonistki Agnieszkę Fastyn, Dorotę Hałatiuk, Ewę Pietrzak. O oprawę muzyczną zadbała pani Iwona Galińska, a dekoracje przygotowały panie: Monika Zdzieszyńska i Elżbieta Matysiak.

Fot. A.M.

   

Festiwalu Muzyki Romantycznej

10 listopada w kinie Polonez odbył się niecodzienny koncert dla szkół podstawowych, w którym nasza szkoła również wzięła udział.  W ramach Festiwalu Muzyki Romantycznej absolwenci i uczniowie SSM II stopnia w Skierniewicach pod kierunkiem słynnego pianisty – kameralisty wyróżnionego w Polsce i za granicą wieloma nagrodami i absolwenta naszej szkoły pana Mariusza Rutkowskiego wykonali „Karnawał zwierząt” Camille Saint-Saens. Czternastu muzyków i trzech konferansjerów wprowadzających w świat zwierząt zabawną opowieścią – baśnią przygotowaną przez p. Renatę Liberę, zabrało nas w wyobraźni w niecodzienną podróż.  „Muzyka, słowo i barwa” podobała się zarówno młodszym, jak i starszym odbiorcom i dostarczyła wielu emocji. Koncert poprowadziła p. Izabela Przecherska-Banaszczyk. Należy dodać, że w gronie naszych grających absolwentów znalazła się również Sława Stronczyńska – fortepian i Maciej Miklaszewski – ksylofon i dzwonki.

Opr. i foto A.M.

 

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Szkół im. Jana Pawła II.

W środę 4 października 2017 roku na Jasnej Górze odbyło się spotkanie – XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Szkół im. Jana Pawła II.

Wzięło w niej udział około 15 tysięcy osób z całej Polski, 300 pocztów sztandarowych, w tym reprezentacja naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Łukaszem Lesiakiem, p. Agnieszką Tartanus i p. Anną Miklaszewską. Nad wszystkim czuwał Ks. Tomasz Wodnicki.

Tegoroczny zjazd był szczególny. Odbył się w roku związanym z jubileuszem 300. rocznicy koronacji jasnogórskiego obrazu Matki Bożej oraz 100. rocznicy objawień fatimskich. Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. przed jasnogórskim szczytem, której przewodniczył krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II biskup radomski Henryk Tomasik.

Nasza grupa miała też okazję do indywidualnej modlitwy w kaplicy Cudownego Obrazu. Każdy z uczestników otrzymał „pakiet pielgrzyma” (pamiątkowy znaczek, obrazek, różaniec i śpiewnik).

 

   

Strona 7 z 12