• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg

OTWARTE SZACHOWE MISTRZOSTWA SKIERNIEWIC PRZEDSZKOLAKÓW

Udział: W turnieju mogą brać udział wszystkie dzieci z przedszkoli grające w szachy

Termin: 22 kwiecień 2017 r. (sobota)

Rozpoczęcie: godzina 9:00

Zakończenie: godzina 14:00 - 15:00

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 przy ulicy Marii Konopnickiej w Skierniewicach

Wpisowe: 10 złotych od uczestnika (cała kwota zastanie przeznaczona na nagrody). Potwierdzenie obecności na zawodach oraz opłata w godz. 8:15 - 8:45.

Zapisy: Do dnia 20 kietnia 2017 roku, prowadzone przez nauczycieli gry w szachy    w przedszkolach, u trenera Bogusława Bodera - teI. 660 808 304 lub pocztą elektroniczną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, rok urodzenia oraz posiadaną kategorię.

System rozgrywek i tempo gry:

Turniej zostanie rozegrany w dwóch grupach:

grupa A - chłopcy, grupa B - dziewczynki,

system szwajcarski 9 - rundowy, 15 minut na partię dla zawodnika

Informacje dodatkowe:

W trakcie partii na sali gry mogą przebywać wyłącznie zawodnicy, sędziowie i organizatorzy. Za opiekę nad zawodnikami oraz ubezpieczenie odpowiedzialni są rodzice lub opiekunowie. Udział w turnieju wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć z udziałem uczestników do celów informacyjnych oraz promocji działań Klubu Piątka Skierniewice. Zawodników obowiązuje zmiana obuwia. W trakcie turnieju czynny będzie sklepik szkolny.

Aktualne informacje będą umieszczane na stronie internetowej klubu www.kspiatka.pl

Zapraszamy wszystkie PRZEDSZKOLAKI!

ORGANIZATORZY

 

ZAPROSZENIE

W imieniu organizatorów XII Sympozjum DAR ŻYCIA serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na wykład pt. "Twoje dziecko on-line. Charakterystyka najnowszych zagrożeń internetowych", który odbędzie się 1 kwietnia 2017r. (sobota) o g. 1415 w Kinoteatrze Polonez. Wykład poprowadzi pan Piotr Deputowski - ekspert ds. zagrożeń i ryzykownych zachowań dzieci i młodzieży w Internecie.

 

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI W SZACHACH 2017

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach

Nasza uczennica Zuzanna Łukasik (12l.), zawodniczka działającego przy ZSSO Klubu Szachowego „Piątka” Skierniewice, podczas Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach w Poroninie (08 - 15.01.2017 r.) zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii dziewcząt do lat 13!

W trakcie 7-dniowego turnieju, rozgrywanego na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim, zdobyła 7 punktów, zostawiając swoje rywalki w tyle, zdobyła II klasę sportową oraz uzyskała prawo udziału w Mistrzostwach Świata z dofinansowaniem przez Polski Związek Szachowy. Tego wielkiego sukcesu nie byłoby bez intensywnej pracy Zuzy, ale i bez ogromnego wsparcia trenerów: nauczyciela ZSSO Bogusława Bodera i Justyny Świderskiej-absolwentki ZSSO. Ogromna wiedza trenerów, ich doświadczenie i świetne wyczucie pracy przekładają się na sukcesy podopiecznych , co potwierdzają ostatnie wyniki „Piątkowiczów”.

Trzymamy kciuki za dobry występ Zuzi i reprezentacji ZSSO Szkoły Podstawowej nr 5 (zawodników KS"Piątka” Skierniewice) na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Europy (czerwiec 2017).

 
   

Uroczystość miejska


23 I 2017  grupa dzieci z półkolonii zimowych  naszej szkoły brała udział w uroczystościach miejskich związanych z rocznicą wybuchu powstania styczniowego 1863r.

Dzieci najpierw wzięły udział w pogadance i obejrzały film dotyczący historii Polski pod zaborami a następnie przeszły pod pomnik gdzie delegacje władz miasta i organizacje działające na terenie naszego miasta złożyły kwiaty .

Dzieciom towarzyszyły panie: Jadwiga Czajkowska, Anna Dąbrowska, Elżbieta Zwolińska, Olga Łopatka, Małgorzata Danelska, Ewa Szymańska, Halina Fastyn, Iwona Galińska. Pogadankę i fotorelację przygotowała Anna Miklaszewska.

  

PÓŁKOLONIE ZIMOWE W NASZEJ SZKOLE

 

I tydzień półkolonii w ZSSO minął pod znakiem twórczej zabawy. Osiem grup pod czujnym okiem wychowawców i pani kierownik spędzało czas na rozwijaniu swojej wyobraźni, integracji i ruchu na  świeżym powietrzu. Dzieci wykonywały prace artystyczne  w grupach i korzystając z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul Kilińskiego wykazując się dużą kreatywnością. Dużo czasu spędzaliśmy też ćwicząc swoją sprawność fizyczną zarówno na świeżym powietrzu podczas zabawy na śniegu, jak i na salach gimnastycznych. Uczestnikom podobały się również ćwiczenia przy muzyce – fitness. Zorganizowane zostały również zajęcia wyostrzające zmysły w „Sali wyobraźni”. Oczywiście dzieci nie zapomniały o swoich babciach i dziadkach, wykonując dla nich przepiękne upominki i laurki. W kinie Polonez wyświetlony został film „Sing”.

 

Wsparcie dla Jasia ucznia Szkoły Podstawowej nr 2.

Skierniewice  10.01.2017 r.


Szanowni Państwo

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach wraz z całą społecznością szkolną zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe dla naszego ucznia. W ostatnich dniach w tragicznym wypadku samochodowym zginął tata Jasia Cieślaka, ucznia klasy 3a naszej szkoły. Wypadek miał miejsce za granicą, co powoduje, że formalności i koszty związane z organizacją pogrzebu w Polsce są ogromne i przekraczają możliwości rodziny. Bez zakończenia formalności nie ma możliwości uzyskania odszkodowania. Liczymy na Państwa pomoc. Każda złotówka się liczy!!! Przyłączcie się. Zorganizujcie w swoich szkołach „dzień wsparcia finansowego” dla Jasia.

W imieniu rodziny Jaśka - dziękujemy!!!

Chętnych do pomocy gorąco prosimy o wpłaty na rachunek

Fundacji Pomocy Społecznej "Chodźmy Razem":

71 1090 2590 0000 0001 2985 9894

Bank Zachodni WBK 1 oddział w Skierniewicach

Koniecznie z dopiskiem: Danuta i Janek Cieslak.

 

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

Paweł Koźbiał

   

Strona 10 z 12