Ułatwienia dostępu

^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

 29.11.2021r. uczniowie klasy 5 e, 5 d, 5a  pod opieką pani Agnieszki Chodowiec, pani Agnieszki Felczyńskiej i pani Eweliny Świderek pojechali na wycieczkę do Warszawy. 

Po spotkaniu z przewodnikiem podziwiali najpiękniejsze miejsca i zabytki stolicy. Zwiedzili urokliwe Stare Miasto, obejrzeli  Zamek  Królewski,  Kolumnę Zygmunta, Barbakan – pozostałości dawnych obwarowań miasta,  klimatyczny Rynek Starego Miasta ze słynną  syrenką - symbolem miasta. Wysłuchali legendy o Bazyliszku,  o Warsie i Sawie. 

Uczniowie widzieli Pomnik  Małego  Powstańca znajdujący się przy ulicy Podwale- symbol upamiętnienia najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. 

Byli również na placu marszałka Józefa Piłsudskiego i zatrzymali się przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Poznali historię i powód powstania grobu.  Widzieli zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 

Następnie w Tatrze Capitol obejrzeli przedstawienie pt. ,, #KOPCIUSZEK ” . To  współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm pt. „Kopciuszek”.  Musical o młodych ludziach  zatopionych w świeci e internetu – wirtualnej rzeczywistości. 

Do Skierniewic uczniowie wrócili zadowoleni i pełni  niesamowitych wrażeń. 

Opracowała: Agnieszka Chodowiec

 

 


       logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                      logo bip


 

       

Copyright © 2022. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.