Ułatwienia dostępu

^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.

WARSZTATY KULINARNE W KARCZMIE BEDNARSKIEJ

29 listopada uczniowie klasy 6a, 5a, 5b uczestniczyli w warsztatach kulinarnych "Kulinarne tradycje Swiat Bożego Narodzenia" w Karczmie Bednary. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją dotyczącą tradycji wigilijnych a następnie wszyscy uczestnicy przygotowali się do wykonywania prac kuchennych. Ubrani w fartuchy kucharskie przystępowali do kolejnych prac. Na początku, podzieleni na dwuosobowe zespoły, przygotowywali ciasto na pierniczki pierogi z kapustą uszka (podane później z czerwonym barszczem) sałatkę jarzynową, śledzie w śmietanie, kompot z suszu makiełki. Ostatnim elementem było dekorowanie lukrami i kolorowymi posypkami upieczonych pierniczkow. Całość warsztatów zakończyło przygotowanie stołu i degustacja przygotowanych przez uczniów potraw. Coraz bliżej święta, coraz bliżej swieta🌲🎅🌲 W tym roku chyba byliśmy szybsi od Kevina 🫢😉

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI "PACZKA NA ŚWIĘTA"

Drodzy Rodzice , Nauczyciele, Uczniowie!

Od dziś w naszej szkole rusza akcja ,,Paczka na Święta'' chcemy jako społeczność szkolna pomóc innym w trudnej sytuacji. Zbieramy artykuły takie jak : kosmetyki( żele , szampony, pasty do zębów , szczoteczki) , słodycze , kolorowanki antystresowe dla Dzieci i Młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej ,,DOM''w Skierniewicach. Wszystkie artykuły można zostawić w sali 104, w pokoju nauczycielskim klas 1-3 oraz w gabinecie psychologa sala 121. Akcja trwa od 23 listopada do 15 grudnia.

Niech nasza mała cegiełka sprawi ,że uśmiech pojawi się na twarzach dzieci , które potrzebują wsparcia innych.

Samorząd Uczniowski

psycholog Agata Adamczyk

Radny Miasta Skierniewice Rafał Koczywąs

MUZYCZNA PODRÓŻ PO EUROPIE

9 i 10 listopada 2023 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z Duetem Smyczkowym czyli Panami Krzysztofem Orzechowskim i Wojciechem Marcinowskim.W czasie muzycznego spotkania uczniowie mogli zobaczyć i wysłuchać brzmienia instrumentów smyczkowych takich jak skrzypce, altówka i wiolonczela. Prowadzący zabrali najmłodszych w muzyczną podróż zgodnie ze słowami piosenki ,,Jedzie pociąg z daleka”. Dzieci słuchały i śpiewały piosenki związane z krajami Unii Europejskiej oraz uczestniczyły w interaktywnych zabawach.

 


       logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                      logo bip


 

       

Copyright © 2023. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.