Ułatwienia dostępu
NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.
18 maja 2022 w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Uroczystość ta miała na celu oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników.
Zanim jednak zostali pasowani, uczennice klasy 7d przypomniały pierwszoklasistom Zasady zachowanie się w bibliotece oraz „10 próśb książki do czytelnika”. Następnie uczniowie musieli się wykazać znajomością bajek, bajkowych postaci oraz odpowiedzieć na pytania związane z regulaminem biblioteki.
Na zakończenie uroczystościkażdy uczeń z klasy pierwszej otrzymał książkę – pamiątkę tego wydarzenia.
W Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Skierniewicach od 17 maja do 23 maja 2022 odbywają się warsztaty profilaktyczne w obszarze behawioralnym:
Warsztaty przy współpracy z Urzędem Miasta zostały sfinansowane przez Prezydenta Miasta Skierniewice Krzysztofa Jażdżyka w ramach działań profilaktycznych szkoły oraz Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, w celu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, skutki po izolacji związane z pandemią COVID – 19.
Warsztaty prowadzi psycholog – trener z Centrum Rozwoju i Szkoleń z Pleszewa, który łączy innowacyjne metody pracy trenerskie z doświadczeniem, profesjonalizmem oraz obecną sytuacją szkolną i pozaszkolną.
Zdaniem wielu uczniów: „nie ma innego sposobu na rozwiązanie konfliktu, jak tylko poprzez przemoc”. Warsztaty profilaktyczne mają uświadomić uczniom, co grozi im za używanie siły względem drugiego człowieka. Siły nie tylko fizycznej, ale i psychicznej, bo słowa nieraz bardziej bolą niż czyny. Warsztaty mają na celu pokazanie uczniom, jak umiejętnie rozładować wewnętrzne napięcie bez użycia siły. Dodatkowo nabędą takich umiejętności jak: odpowiedni dobór przyjaciół, konstruktywne rozwiązywanie konfliktów, wyrażanie swojego zdania w sposób wolny od agresji i przemocy. Uczniowie zdobędą umiejętności panowania nad emocjami oraz tzw. trening zastępowania agresji. Warsztaty dla uczniów kl. 1-3 maja na celu ukazać zagrożenia spowodowane nadmiernym korzystaniem z komputera i naukę odpowiedniego i odpowiedzialnego korzystania z mediów, by stały się one pomocnym źródłem. W trakcie warsztatów uczniowie nabiorą umiejętności rozpoznawania uzależnień, a także zachowań agresywnych. Dzięki postawom krytycznym, wolnym od używek, nauczą się podejmować trafne decyzje w swoim życiu. Zapoznają się z całym procesem uzależnienia – począwszy od inicjacji, a skończywszy na negatywnych skutkach zażywania poszczególnych substancji. Dowiedzą się, do czego może doprowadzić dokonywanie złych wyborów. Kluczowym pojęciem stanie się "ODPOWIEDZIALNOŚĆ” – za siebie i innych.
Formuła warsztatów zakłada aktywne uczestnictwo uczniów w warsztacie, samodzielne wyciąganie wniosków i wykorzystanie procesu edukacji rówieśniczej w zmianie postaw i umiejętnego przeciwdziałania tym zjawiskom.
Wioletta Sieradzka – pedagog terapeuta
10 maja klasa V d i V e były na wycieczce w Łodzi. W programie wycieczki było ZOO ORIENTARIUM i PARK TRAMPOLIN.
Turniej piłki nożnej "Igrzyska dzieci" - nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce i awansowała do etapu rejonowego.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Znajdek. Trenerem drużyny jest Pan Łukasz Korwek. Gratulujemy!
Tekst/foto Łukasz Korwek
Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję Oddziałowego Biura Upamiętnienia Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi. Z okazji 80 rocznicy powstania Armii Krajowej odszukali groby żołnierzy AK w naszym mieście i umieścili na nich okolicznościowe tabliczki.
Opiekunami uczniów byli nauczyciele historii.