Ułatwienia dostępu

^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE - ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH

W naszej szkole od 4 kwietnia w ramach PROFILAKTYKI odbywają się spotkania z funkcjonariuszami policji z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, którzy zajmują się działaniami profilaktycznymi wśród dzieci i młodzieży. Przedmiotem spotkań z uczniami klas podstawowych jest tematyka w zakresie: zachowania bezpieczeństwa ucznia w szkole i poza nią, odpowiedzialności prawnej nieletniego ucznia. Spotkania mają na celu przybliżyć uczniom wiedzę dotyczącą odpowiedzialności karnej osób nieletnich, czyli jakie konsekwencje prawne ponoszą nieletni za popełnione czyny zabronione, przestępstwa, wykroczenia, czy demoralizację w świetle przepisów prawa.

W trakcie pogadanek wyjaśniane są uczniom kim jest osoba zwana nieletnim, czy nieletni oznacza to samo co małoletni. Omawiane są pojęcia: demoralizacji, jakie są jej przejawy i skutki, co to jest czyn zabroniony i jakie są konsekwencje popełnienia czynu karalnego. Uczniom przedstawiane są środki wychowawcze i poprawcze, jakie może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich wobec nieletnich sprawców czynów karalnych czy osób przejawiających symptomy demoralizacji. Podczas spotkań funkcjonariusze policji poruszają temat przemocy rówieśniczej oraz cyberprzemocy. Uczniowie dowiadują się także, jakie działania realizuje Policja w przypadku ujawnienia osób nieletnich, które popełniły czyn karalny czy są zdemoralizowane. 

  Wioletta Sieradzka - pedagog

                                                                                                         

PODSUMOWANIE ELIMINACJI SZKOLNYCH DO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MATEMATYKA NA 5"

10 kwietnia odbyło się w klasach 1-3 podsumowanie eliminacji szkolnych do Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Matematyka na 5”. W konkursie uczestniczyło 20 uczniów z klas drugich i trzecich.
Z klas drugich najlepiej wypadli:

  • Julian Smolarek – 1. miejsce,
  • Agata Paluchowska – 2. miejsce,
  • Maria Zabost oraz Leon Krawczyk – 3. miejsce.

 Z klas trzecich miejsca na podium zajęli:

  • Eryk Strożek – 1. miejsce,
  • Aleksandra Kańtoch oraz Kacper Morawski – 2. miejsce,
  • Hanna Sitarek – 3. miejsce.

Uczniowie: Julian Smolarek oraz Eryk Strożek będą reprezentować naszą szkołę na etapie międzyszkolnym. Trzymajmy za nich kciuki i życzmy dalszych sukcesów!

 Organizatorki


WICEMISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA!

10 kwietnia w hali OSiR odbyły się WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA W GRACH I ZABAWACH  dla klas I-IV.

Nasi uczniowie wzięli udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, do których przygotowywali się w szkole pod czujnym okiem nauczycieli. Wszyscy zawodnicy z sześciu miast wykazali się ogromną szybkością i sprawnością fizyczną. Poziom był bardzo wysoki, a rywalizacja długa i zacięta do ostatnich chwil. Ostatecznie nasza szkoła zdobyła WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA!

WYCIECZKA DO WARSZAWY KLAS II A i II B

20 marca 2024 r. uczniowie klasy II a i II b wybrali się do Teatru Baj w Warszawie na spektakl ,,Szkoła Marzeń, czyli Akademia Pana Kleksa”. Przedstawienie teatralne przeniosło dzieci w zaczarowany świat Ambrożego Kleksa, który właśnie ogłasza nabór do swojej słynnej Akademii. Po spektaklu wszyscy udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie można znaleźć mnóstwo wynalazków i zabaw edukacyjnych.
Dużo emocji dostarczyła dzieciom wizyta w Teatrze Wysokich Napięć, gdzie mogły w ekscytujący i jednocześnie bezpieczny sposób poznać zjawiska elektryczne.
Jednak największe zainteresowanie dzieci wzbudził humanoidalny ,,Kopernik”, który odpowiadał na zadawane pytania.

PODSUMOWANIE KONKURSU "OŚMIU WSPANIAŁYCH"

26 marca w murach Państwowej Szkoły Muzycznej w Skierniewicach odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Tym razem godnie reprezentowały nas uczennice klasy VIII a: Oliwia Chojnowska i Barbara Gawliczek. Serdecznie gratulujemy miejsca w gronie najlepszych wolontariuszy naszego miasta.

 


       logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                      logo bip


 

       

Copyright © 2024. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.