Ułatwienia dostępu

^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.

ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYŹMIE

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyźmie.
Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem rozwojowym.
Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski. W Polsce na niebiesko, w poprzednich latach, zaświeciły się m. in. Pałac Kultury i Nauki, most Śląsko-Dąbrowski, gmach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie czy Katowicki Spodek, a w dużych sieciach handlowych istnieją tak zwane „Ciche godziny”. W naszej szkole Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony był 1 kwietnia. Tego dnia uczniowie wraz z gronem pedagogicznym mieli na sobie niebieski element w swoim ubraniu. Każdy uczeń mógł wykonać pracę plastyczną zatytułowaną ,, Nic nas nie dzieli '' - dotyczącą niepełnosprawności i szeroko rozumianej tolerancji.

 


       logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                      logo bip


 

       

Copyright © 2022. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.