Ułatwienia dostępu

^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.

WYCIECZKA KLAS VIII D i VIII F DO WARSZAWY

W piątek, 22 kwietnia 2022 r., uczniowie klasy 8d i 8f byli na wycieczce w Warszawie. Wyjazd był związany z omawianiem lektury „Kamienie na szaniec”. Uczniowie wędrowali „Śladami Szarych Szeregów”. Wraz z wychowawczyniami, p. Katarzyną Bryszewską, Magdaleną Cendrowicz oraz nauczycielką języka polskiego p. Dorotą Hałatiuk zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Więziennictwa na Pawiaku. Razem z przewodnikiem udali się pod dawny Arsenał, gdzie odbyła się słynna akcja odbicia Rudego, jednego z bohaterów lektury. Uczniowie odwiedzili również Wojskowy Cmentarz na Powązkach, gdzie pochowani są Alek, Zośka i Rudy a także inni członkowie Szarych Szeregów. Wędrując alejkami cmentarza, zaleźli również miejsce, gdzie pochowany jest Jan Zumbach, jeden z pilotów słynnego Dywizjonu 303. 

 


       logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                      logo bip


 

       

Copyright © 2022. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.