Ułatwienia dostępu

^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.

WARSZTATY KULINARNE W KARCZMIE BEDNARSKIEJ

29 listopada uczniowie klasy 6a, 5a, 5b uczestniczyli w warsztatach kulinarnych "Kulinarne tradycje Świąt Bożego Narodzenia" w Karczmie Bednary. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją dotyczącą tradycji wigilijnych a następnie wszyscy uczestnicy przygotowali się do wykonywania prac kuchennych. Ubrani w fartuchy kucharskie przystępowali do kolejnych prac. Na początku, podzieleni na dwuosobowe zespoły, przygotowywali ciasto na pierniczki, pierogi z kapustą, uszka (podane później z czerwonym barszczem), sałatkę jarzynową, śledzie w śmietanie, kompot z suszu, makiełki. Ostatnim elementem było dekorowanie lukrami i kolorowymi posypkami upieczonych pierniczków. Całość warsztatów zakończyło przygotowanie stołu i degustacja przygotowanych przez uczniów potraw. Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta🌲🎅🌲 W tym roku chyba byliśmy szybsi od Kevina 🫢😉

 


       logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                      logo bip


 

       

Copyright © 2024. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.