Ułatwienia dostępu

^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.

WYCIECZKA KLAS IV A i IV C DO WROCŁAWIA I W GÓRY STOŁOWE

W dniach 27-29.05.2024 uczniowie klasy IVb i IVc wraz z wychowawczyniami wzięli udział w trzydniowej wycieczce w Góry Stołowe. Pierwszego dnia czwartoklasiści zwiedzali Wrocław. Na początku udali się do najstarszego e Polsce Ogrodu Zoologicznego oraz jedynego w Europie Afrykarium, gdzie podziwiali różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Później udali się na Rynek Wrocławski z jego piękną architekturą. Przewodnik w interesujący sposób przybliżył dzieciom bogatą historię tego miasta. Drugi dzień to wyprawa w góry. Najpierw spacer po Błędnych Skałach, a później wyprawa na Szczeliniec – najwyższy szczyt Gór Stołowych. Ostatniego dnia zaplanowane było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Uczniowie podzieleni na grupy mieli okazję przejść się Chodnikiem Śmierci, do jedynego w Polsce wodospadu w Sztolni Czarnej i przepłynąć łódkami w podziemnych, zalanych wodą korytarzach. Wycieczka okazała się bardzo udana. Uczniowie już zadeklarowali chęć wzięcia w kolejnej takiej wyprawie. Uczniowie klas IVb i IVc bardzo chcieliby podziękować paniom: Oldze Łopatce i Monice Mularczyk za opiekę podczas wycieczki.

                                                  Joanna Paździerska i Agnieszka Marat

 


       logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                      logo bip


 

       

Copyright © 2024. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.